Nový přístroj, který zvýší komfort nejen lékařům, ale i pacientkám, se podařilo získat díky finanční podpoře z Plzeňského kraje a městu Bělá nad Radbuzou. To se navíc stále snaží zlepšovat situaci na poli lékařské péče.

„Ve městě máme všeobecného lékaře, který tři dny ordinuje v Bělé a dva dny v Hostouni. Dětský lékař je rovněž k dispozici v Hostouni. K základní lékařské péči ale patří i zubař či gynekologie. Nemáme tu však stálého gynekologa. Spolupracujeme s Domažlickou nemocnicí, která sem posílá lékaře,“ popsal situaci starosta Bělé Libor Picka s tím, že v současnosti je situace stabilnější. Dveře gynekologické ordinace už si nepodávají různí lékaři, ale v poslední době sem dojíždí lékař Zdeněk Kovář.

„Jsme za to rádi a chceme v tomto směru udržovat jistý komfort. Pacient je raději, když může navštěvovat stejného lékaře,“ pokračoval starosta.

Větší pohodlí přinese i nový ultrazvuk. Dosavadní přístroj už nebyl optimální. Problém se naštěstí podařilo vyřešit i díky dotaci.

"Kraj vypsal dotační titul na pomoc obcím pro zabezpečování základní lékařské péče. Dotace pokryla polovinu nákladů na pořízení přístroje. Zbylou částku jsme pokryli z rozpočtu města,“ uzavřel starosta Picka.