„Byl to asi ten jeho smutný psí kukuč, kvůli němu jsem se rozhodla vzít si ho domů,“ říká Buchelová s tím, že nového čtyřnohého kamaráda si s manželem pořídila poté, co jejich dva vlastní kokršpanělové utekli a už se jim nepodařilo najít cestu domů.

„Viděli jsme Karla v novinách a bylo nám ho líto, takový krásný pes! Tak jsme do útulku zavolali a za dva dny jsem si pro něj jela. Dali nám ho úplně zadarmo, tak jsem na oplátku alespoň přivezla pytel krmení pro ostatní psy,“ poznamenává.

Dvouletý nalezenec Karel byl v záchytné stanici psů v Horšovském Týně od listopadu minulého roku. Zřejmě ho někdo vyhodil z auta a nechal napospas osudu.

Karlovi chvíli trvalo, než si na nový domov v Šidlákově na Poběžovicku zvykl, a věrný své přezdívce 'Kájínek' podnikl ze začátku několik pokusů o útěk. Rozhodl se však vrátit a dnes již je se svou novou rodinou spokojený a je jí věrný. Čas strávený v kotci v záchranné stanici si nyní vynahrazuje zběsilým běháním po zahradě  a laškovným proháněním koček.

„Je to náš miláček. Je velmi hravý a má prostě skvělou povahu. Nikdy dřív jsem si psa z útulku nevzala, ale doporučila bych to všem,“ říká Buchelová. „Nejsou ničím méněcenní, jsou skvělí a moc jim pomůžete, když se o ně rozhodnete starat. A oni vám určitě jako náš Karel ukáží, že jsou za to vděční.“

V případě zájmu o adopci psů ze záchytné stanice města Horšovský Týn volejte Městskou policii Horšovský Týn  na tel. 603 245 557-8 nebo Michaelu Holubovou na tel. 737 816 087.