Areál z 80. let si zásadní renovaci zaslouží, jeho stavební stav není dobrý. Domažlice  na náročnou investiční akci nemohou počítat s dotacemi, peníze půjdou z městské kasy.

„Už dříve jsme podávali čtyři žádosti, ale dotace na opravy či budování bazénů už nebudou vypisovány," říká starosta Miroslav Mach. Domažlice v následujících dvou letech doplatí většinu svých stávajících úvěrů, na investice tak v následujících rozpočtech bude ročně téměř 100 milionů korun.

„Přestavba bazénu bude velká zakázka, rozvržená do tří let," říká Mach. Během nejbližších týdnů bude vypsáno výběrové řízení na dodavatele stavby.

Odhaduji, že potrvá minimálně sedm měsíců, v prosinci tak nejdříve bude vybraná firma. Poté se může začít pracemi v suterénu, bude se připravovat bourání venkovní terasy, následovat budou výkopové práce a příprava na strhnutí střechy, k čemuž by mělo dojít v červnu 2015," přibližuje nynější podobu časových plánů starosta. Střecha je velkým problémem areálu, nevyhovuje staticky ani tepelně. Stavbaři budou muset zpevnit nosníky a přeložkami zvýšit nosnost. Na střechu pak musí přijít nová krytina s izolací, která bude splňovat všechny normy.

V září 2015 by pak mohl být opět zahájen provoz pro veřejnost a během následující letní odstávky v roce 2016 by na řadu přišla přístavba nových hal v úrovni nynější terasy. O rok později, v létě 2017, by pak mělo dojít k propojení všech částí, aby od podzimu toho roku mohl být bazén kompletně v novém.
„Přeju si, aby odstávky nebyly zbytečně dlouhé. Ráda si do Domažlic chodím zaplavat, protože jiné bazény v okolí jsou uzpůsobeny spíš pro relaxaci a na plavce moc nemyslí," říká Andrea Hilsnerová.

V současné době pobíhá u bazénu překládání plynového vedení, s ČEZem bude město jednat o přeložení elektrického vedení, radnice také musí zajistit úpravu kanalizačního systému.

Připravované výběrové řízení by mělo přinést výhodnou cenu. Rekonstrukce domažlického bazénu bude rozsáhlou zakázkou a stavebnictví se stále nachází v krizi kvůli chybějícím  objednávkám.