Jednalo se kapli Navštívení Panny Marie ve Velkém Malahově, kapličku Panny Marie mezi Ostromečí a Pocinovicemi a kapli Nejsvětějšího srdce Ježíšova v Ostromeči.

Jako první proběhlo setkání právě u kaple v Ostromeči, kde biskup sloužil i mši svatou a kde si návštěvníci mohli poslechnout pěvecký soubor Singtet a nově zrekonstruované harmonium. Na otevření kaplí dorazilo několik desítek lidí občanů, politiků i starostů okolních obcí.

Starosta Velkého Malahova Václav Brichzin mimo jiné připomenul, že kaplička pod Ostromečí byla z iniciativy spoluobčanů spíše celá znovu vybudována, než opravena. Zmínil, že vloni bylo obnoveno také 14 křížků v okolí a v příštím roce by jako poslední měla být opravena ještě kaple v Jivjanech.

Opravy tří kaplí probíhaly v posledních dvou letech. Na financování se podílela obec Velký Malahov a Evropský fond pro regionální rozvoj, na kapličku pod Ostromečí přispěla horšovskotýnská firma a Plzeňský kraj. Kaple ve Velkém Malahově prošla rozsáhlou opravou fasády i výměnou podlahy, v Ostromeči byly restaurovány i vnitřní malby.

„Musím vám poděkovat za to, že se staráte o naše společné dědictví o kaple, které formují a utvářejí vzhled našich obcí a naší krajiny. Jsem rád, že budou zachovány pro další generace," prohlásil biskup.