Slavnostní otevření zrekonstruovaného pivovaru v Domažlicích se blíží.

Přesný termín ještě není znám, v srpnu by však již měl opravený Hvozd pivovaru přivítat první návštěvníky.

„Stavaři jsou s pracemi už hotoví, a my nyní připravujeme expozice," uvedl k aktuálnímu stavu domažlický místostarosta Stanislav Antoš.

Hvozd bude rozdělen do pěti pater s prosklenými podlahami a najdeme v něm expozici o historii pivovarnictví.

Část exponátů bude v recepci v přízemí, další na ochozech ve třech patrech nad sebou. Budou zde panely mapující pivovarnictví obecně, dále nejzajímavější pivovary v domažlickém okrese a nejpodrobněji samozřejmě historii vaření piva v samotných Domažlicích.

Návštěvníci si rovněž budou moci prohlédnout jednotlivé architektonické návrhy, které vznikly před rekonstrukcí pivovaru.

„Tabule už jsou hotové, nyní děláme překlady do němčiny a angličtiny. Vše bude samozřejmě doplněno bohatým obrazovým materiálem," řekl místostarosta s tím, že součástí budou i drobné exponáty vztahující se k pivovaru, jako jsou lahve, etikety a podobně.

Zrekonstruovaný areál bývalého městského pivovaru se postupně promění v kulturně společenské centrum. Rekonstrukce první části hvozdu se vyšplhá na více než 27 milionů korun. Během rekonstrukce Hvozdu se opravila střecha, zavedla instalace, přípojky, udělala se kotelna, topení, výtahy pro celou budovu, vzduchotechnika, požární zabezpečení, fasáda a i sociální zařízení pro celý areál.