„Na pondělním zasedání zastupitelstva jsme smlouvu schválili. Dotace činí kolem 12 milionů korun a předpokládaná investice rekonstrukce je 17 milionů,“ uvedl starosta Kolovče Václav Pergl.

S rozsáhlou rekonstrukcí budovy základní školy, která byla postavena v 50. letech minulého století, začnou Kolovečtí začátkem července.
Projekt rekonstrukce obsahuje kompletní zateplení vnějšího pláště budovy včetně půdního prostoru, výměnu oken a dveří a počítá i s instalací účinnějšího tepelného zdroje.  „Starou plynovou kotelnu chceme nahradit účinnějšími tepelnými čerpadly, tedy třemi stometrovými termálními vrty, které pracují na principu země – voda,“ vysvětluje kolovečský starosta.

„Začneme opravou chanosu, na němž je azbestová střecha. Ta se musí zlikvidovat, když  bude škola prázdná. Během prázdnin se pustíme i do vrtů. Okna budeme muset měnit během školního roku. Je to sice nepříjemné, ale za provozu to zvládli i v jiných školách. Rekonstrukce by měla být dokončena do 30. června 2015,“ pokračuje Pergl.

Kolovečská škola se tak poprvé dočká výraznější investice.
„Oprava je už opravdu nutná, abychom zamezili znehodnocování budovy a prodloužili její životnost. Zanedbatelná nebude ani úspora nákladů na energie. Jen na vytápění ušetříme třicet tisíc korun ročně,“ dodává Pergl.

Přípravu rekonstrukce provázely problémy. Doslova za pět minut dvanáct se Kolovečským podařilo vybrat zhotovitele stavby na opravu  školy. Proběhlo pět  kol výběrových řízení. Pokud by se to ani v pátém kole nebylo povedlo, mohli o dvanáctimilionovou dotaci, bez níž by oprava nebyla možná, přijít.