Kvůli renovaci se v posledních dvou týdnech školního roku nebude vařit, školáci budou mít kratší vyučování.

„První stupeň bude končit v 11.40 hodin a druhý ve 12.35 hodin,“ uvedl ředitel školy v Komenského ulici Ivan Rybár a doplnil: „Pro družinu máme zajištěnu stravu ve formě studených balíčků nahrazujících oběd.“

Zkrácenou výuku budou mít od 18. června i žáci základní školy v ulici Msgre B. Staška, kam jsou obědy dováženy právě z kuchyně v Komenského ulici.

„Vysvědčení dětem rozdáme v pondělí 25. června, pak od 26. do 29. června bude následovat ředitelské volno. v naší škole budou prováděny stavební práce, při kterých budou bourány staré šatny a zřízeny nové učebny,“ popsal ředitel Karel Štípek.

Termín ukončení stavebních prací ve školní kuchyni je 30. srpna, do organizace nového školního roku by tak práce stavbařů zasáhnout neměly.

„Dojde k rekonstrukci varny – místnosti, kde se vaří. Budou se dělat nové rozvody vody, odpady, elektroinstalace. Dojde k přemístění jednotlivých součástí vybavení, aby jednotlivé úkony kuchařek měly na sebe logickou návaznost,“ pokračoval Rybár.

Muzeum Chodska: z depozitáře
Muzeum nabídne Beatles i výstavu Vladimíra Komárka

Strávníky školní kuchyně v Komenského ulici jsou žáci a zaměstnanci obou domažlických základních škol, lidé z městských organizací, mateřské školy i další zájemci z řad veřejnosti.

Pro školkové děti bude během prázdnin zajištěna teplá strava. „Naše paní kuchařky budou vařit v kuchyni školky v Palackého ulici,“ potvrdil ředitel Rybár. Tato kuchyně se delší dobu nepoužívala, nyní bude zprovozněna pro tento účel.

Zázemí školní kuchyně i jídelny pochází ze sedmdesátých let.

První etapa potřebné rekonstrukce proběhla v loňském roce. Zahrnula venkovní hydroizolaci, provedeny byly dále částečná rekonstrukce rozvodů vodoinstalace, kanalizace a topení a také částečná instalace vzduchotechniky, rekonstrukce šaten a sociálního zařízení pro kuchařky, oprava skladu zeleniny, skladu potravin a místnosti pro přípravu zeleniny.

„V letošní etapě se neprovede obměna vzduchotechniky, kotle ani úprava kotelny. Na kotel a kotelnu budeme chtít získat ekologickou dotaci a také bychom všechny tyto práce naráz během prázdnin nestihli,“ zmínil na jednom z jednání domažlických zastupitelů starosta Miroslav Mach.

Celkové náklady na kompletní rekonstrukci jsou v projektu vyčísleny na 46 milionů Kč.

Děti ze Sluníčka si užily policejního psa.
Děti ze Sluníčka si užily policejního psa i maják u auta