Jedním ze zpěváků je Milan Sulej z Hluboké (na snímku vlevo), kterého místní znají i z televizních obrazovek, kde vystoupil jako finálový host X-Factoru či jako superfinalista česko-slovenské Talentmánie.

Proč si vybral czernínský zámek v Chudenicích a co společně s kolegou tenoristou Rostislavem Chroustem připravují, prozradil Milan Sulej v malém rozhovoru.

„S Chudenicemi mě pojí přátelství s panem kastelánem Ludvíkem Pouzou, kterého znám z doby, kdy pracoval pro Klatovský deník. Zvolili jsme místní zámek ale i proto, že potřebuje velkou rekonstrukci a je ve špatném stavu. Nádhernou stavbu s dlouhou historií jsme se rozhodli podpořit alespoň tím málem, kterým můžeme, a aby vybrané peníze mohly přispět na obnovu či opravu zámku,“ řekl Sulej.

Tamní památky ale oceňují oba tenoři, kteří spolu zahájili pěveckou spolupráci od loňského května. Oba zpěváci Chudenicko a tamní památky dobře znají a jsou jim velice blízké. „Často sem jezdíme za odpočinkem a relaxací do Americké zahrady, na Bolfánek a nebo se jen tak procházet,“ řekl Chroust.

Na zámku zazpívají různé písně a árie z oper. „Rostislav si vybral Sládkův Poklad. Co se týká mne, zazní skladby, se kterými jsem vystupoval i v televizi. Například Granada od Augistina Lary, Caruso či duchovní písně. Kombinujeme skladby ze světové i české operní scény, ale i písňovou literaturu. Chceme, aby si návštěvníci mohli vybrat dle vkusu a chuti,“ dodal Milan Sulej, který doplnil: „S chudenickým objektem plánujeme do budoucna další spolupráci.“

Malí hasiči na táboře.
Šestnáct malých hasičů ukončilo svůj tábor