VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ON-LINE: Sledujte návštěvu prezidenta v kraji

Plzeňský kraj - Prezident Miloš Zeman začíná svou třídenní návštěvu Plzeňského kraje přímo v Plzni.

14.5.2014
SDÍLEJ:

Prezident Miloš Zeman u andělíčkaFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Redakce Deníku se s vámi pro dnešní den loučí. Program prezidenta České republiky budeme sledovat také ve čtvrtek, kdy hlava státu zamíří na Klatovsko. Svůj program bude mít také první dáma Ivana Zemanová.

20:30- Po návštěvě pivovaru je ve středu na programu už jen neveřejná večeře s hejtmanem Plzeňského kraje za účasti zástupců podnikatelské sféry.

19:20 - Prezident Miloš Zeman dorazil do Plzeňského Prazdroje. Zde se setká s představiteli společnosti. Poté následuje prohlídka sklepů, kde si hlava státu může prohlédnout i historické sklenice. Následně prezident bude společně se sklepmistrem čepovat pivo ze sudu a návštěvu prazdroje završí setkáním se sklepmistry.

18:23 - Pan prezident na náměstí Republiky zodpověděl dotazy pěti občanů a diskuze skončila. Poté hlava státu odjela z náměstí. Program pokračuje v pivovaru Plzeňský Prazdroj.

18:00 Jako první se slova ujal plzeňský primátor Martin Baxa, po něm hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs a poté prezident Miloš Zeman. Ve svém desetiminutovém projevu pozdravil občany kraje a mimo jiné pochválil současnou vládu. Na náměstí jsou především prezidentovi příznivci a tleskají mu.

Prezident Miloš Zeman v katedrále sv. Bartoloměje17:45 - Biskup František Radkovský obdaroval Miloše Zemana obrázkem, prezident poté obešel katedrálu, zastavil se u andělíčka a dotkl se jej. "Přání se nahlas neříká," komentoval okamžik. Nyní již předstoupil na pódium a začíná debata s občany. Namístě jsou zhruba čtyři stovky lidí.

17:33 - Prezident usedl v katedrále do lavice spolu s biskupem Františkem Radkovským, hejtmanem Václavem Šlajsem a primátorem Martinem Baxou. Farář Emil Soukup je seznámil s historií katedrály a připomněl také příběh plzeňských zvonů.

17:27 - Na náměstí Republiky na prezidenta Miloše Zemana čekají zhruba dvě stovky lidí. Další postupně přicházejí.

17:23 - Prezident Miloš Zeman vyšel z radnice. Před radnicí na prezidenta čekalo několik desítek lidí, většinou starších. Někteří prezidentovi tleskali. Za doprodovu primátora Baxy a biskupa Radkovského nyní hlava státu zamíří do katedrály sv. Bartoloměje.

Přečtěte si také o dárcích pro prezidenta: Prezident dostal Štít, hejtmanovi přivezl lampu

16:30 - Prezident na radnici zkritizoval kašny na náměstí Republiky. "Proti Plzni nic nemám, jen ty vaše kašny jsou příšerné," řekl Zeman. Měl ale i slova chvály, kladně komentoval například obsazenost Borských polí průmyslovými podniky. Do zcela zaplněné obřadní síně plzeňské radnice si přišel poslechnout slovo Miloše Zemana například biskup František Radkovský, rektorka ZČU Ilona Mauritzová, zástupci podnikatelů, ředitel PMDP Michal Kraus nebo ředitel městské teplárny Tomáš Drápela. Přítomny byly i špičky západočeské policie včetně ředitele krajské správy Jaromíra Knížete. V obřadní síni nechyběli samozřejmě ani radní, včetně primátora, vysocí magistrátní úředníci a někteří zastupitelé. Primátor Martin Baxa ve své řeči zmínil význam ZČU pro Plzeň i plzeňské úspěchy ve sportu a oficiálně prezidenta republiky pozval na zahájení programu Evropského hlavního města kultury dne 17. ledna 2015. Prezident Miloš Zeman připomněl také svoji návštěvu 5. května 1990, kdy navštívil s tehdejším prezidentem Václavem Havlem oslavy osvobození nikoli rudou, ale americkou armádou.

16:18 - Prezident Miloš Zeman dorazil na magistrát města Plzně, kde ho přivítal primátor Martin Baxa.

16:05 - V hale se shromáždilo několik stovek zaměstnanců. Někteří z nich hlavě státu položili i pár otázek. Návštěva po zodpovězení dotazů končí a prezident zamíří na magistrát.

Prezident Miloš Zeman ve Škodě Transportation15:58 - Miloš Zeman usedl do tramvaje se slovy: "Posadíme se, ať mají novináři nějakou krmi". Před zaměstnanci následně krátce promluvil hejtman Václav Šlajs a po něm dostal slovo prezident.

15:50 - Prezident si v hale Škody Transportation prohlíží motory pražských tramvají.

15:35 - Několik desítek zaměstnanců již ve výrobní hale netrpělivě vyhlíží hlavu státu.

15:30 - Návštěva prezidenta na půl hodiny přeruší odpolední směnu, pak bude výroba pokračovat.

15:20 - Prezidenta uvítalo vedení firmy Škoda Transportation. Následovat bude zhruba desetiminutová prezentace firmy, Miloš Zeman poté navštíví výrobní halu, kde se setká se zaměstnanci.

14:00 - Miloš Zeman nyní obědvá s hejtmanem Plzeňského kraje a se senátory a poslanci Parlamentu ČR zvolenými za Plzeňský kraj. U oběda jsou také přitomni členové Rady kraje a zástupci města. Po obědě bude následovat návštěva společnosti Škoda Transportation.

Prezident Miloš Zeman na ZČU

13:25 - Beseda na univerzitě skončila. Prezident se ještě podepsal do pamětní knihy, která zde byla založena v roce 1999 a do které se v té době Miloš Zeman podepisoval jako zcela první ještě v postu premiéra. Podpis doplnil vtipným komentářem, že až se bude podepisovat do knihy potřetí, tak už jako generální tajemník OSN, protože vyšší funkce již není.


13:05
- Při besedě na univerzitě padla také zmínka o právech. Aféru si podle pana prezidenta bude pamatovat veřejnost deset let, stejě jako projev Jakeše v Červeném Hrádku. Rektorka ZČU bránila. Miloš Zeman na to řekl, že málokterý rektor tak přesvědčivě a krásně hájí svoji univerzitu.

12:35 - První otázku položila rektorka. "Jak se vám studovalo, když nebyly moderní technologie a budovy, jaké dnes mají studenti k dispozici?" zněl dotaz. Prezident odpověděl, že dobrou školu nedělají budovy, ale dobří studenti a pedagogové. Vzápětí dodal, že vysokoškolsky vzdělaných je 15% lidí, ale protože teď na vysokých školách studuje 40% lidí,tak zbývajících 25% jsou debilové.

12:25 - Po úvodním slovu rektorky zpívá sbor pedagogické fakulty Ďas.

12:20 - V posluchárně Západočeské univerzity začíná debata se studenty. Na plzeňské akademické půdě Miloš Zeman debatuje už poněkolikáté. V prosinci 2009 se tu například vyjadřoval i ke své případné kandidatuře na prezidenta. „Absence názorů je podle mě tím nejvíc odpudivým jevem našich politiků. Ti se snaží o jediné, zapouzdrovat se ve svých funkcích a držet se koryt řadu let. Působí to jako tchoř, který řekl: Dokud tu bude ten smrad, neodejdu," začal tehdy Zeman rozebírat se svérázným humorem českou politickou scénu.

Studenti čekají na prezidenta Miloše Zemana

12:05 - Posluchárna na univerzitě je plná, studenti si sedají na schody. Mluvčí je instruovala, aby se při příchodu a odchodu delegace postavili. "Až budou odcházet, požádám vás o povstání," řekla a vyvolala vlnu smíchu mezi studenty. 

11:50 - Prezident dostal na Krajském úřadě ochranný štít. "Budu se jím bránit především před novináři, protože před politiky se ubráním sám," řekl k daru. Na prapor Plzeňského kraje pověsil poté prezidentskou stuhu a znovu popřál kraji úspěch a aby neusnul na vavřínech.

11:45 - Na Západočeské univerzitě očekává prezidenta zhruba třista studentů, na stole má připravené koláčky, vodu a hroznové víno.

11:35 -  Na dotaz, jaké místo v Plzeňském kraji má nejradši Miloš Zeman odpověděl: "Konstantinovy Lázně. Tam jsem v sedmnácti letech přišel o panictví." Senátor Jan Látka z Domažlic, kam se tentokrát hlava státu nepodívá podotkl, že se pokusí najít něco, co jeho zážitek z lázní přebije, aby jeho příští kroky vedly i na Chodsko.

11:30 - Prezident Miloš Zeman kritizoval část ZČU kam zamíří. Zmínil například právnickou fakultu, jejiž studenti podle něj budou stále slýchat že nejsou dobrými právníky, i když to nebude pravda. Naopak pochválil stavbu nového divadla a projekt EHMK.

11:25 - Po položení věnců se Miloš Zeman pozdravil i se dvěma držiteli Ceny hejtmana za záchranu života - Karolínou Šimůnkovou a Radkem Sutnarem. Oběma předal i pozornost v podobě vstupenek na Pražský hrad. "Neberte to jako korupci, ale jako malý dárek a velké poděkování," prohlásil pan prezident. Radku Sutnarovi dokonce řekl, že doufá, že se nevidí naposledy. "Jednou ročně předává záchranářský kříž a tam by mě prý rád viděl," podotkl Plzeňan, který loni na silvestra zachránil starší ženu z hořícího bytu.

Prezident Miloš Zeman v PlzniSetkání s hlavou státu si velmi cení i vysokoškolská studentka Karolína Šimůnková, ta má na kontě dokonce dvě záchrany života. "Kdysi skauti říkali, že každý den má člověk vykonat dobrý skutek. Vzhledem k tomu, že jde o záchranu lidského života, máte vybráno na několik let dopředu," glosoval Miloš Zeman.

11:15 - Prezident řekl při setkání s představiteli kraje, že Plzeňskému kraji blahopřeje jako nejúspěšnejšímu kraji v České republice za to, že je to jediný nezadlužený. Také zmínil, že jde zde nižší nezaměstnanost než jinde, až na Tachovsko

11:01 - Miloš Zeman uctil památku obětem války a setkal se s válečnými veterány.

10:35 - Návštevu Plzeňského kraje začal Miloš Zeman pozdravem s hejtmanem Václavem Šlajsem. "Jsem rád, že se vidím se svým dlouholetým známým a ještě jednou gratuluji ke zvolení," řekl mu prezident.

Prezident Miloš Zeman v Plzni

10:30 - Prezidentská kolona přijíždí, před vstupem do úřadu stojí čestná stráž policie a hasičů

10:08 - Krátce po svém příjezdu se Miloš Zeman setká s hejtmanem a zastupiteli, položí květin k pamětní desce věnované obětem války v budově KÚ a setká se s veterány.

10:25 - Před Krajským úřadem čeká na prezidentskou kolonu hejtman, vedení úřadu a desítky novinářů. Na Americké nejdou semafory, dopravu zde řídí policisté. Před úřadem je zákaz zastavení.

09:50 - V půl jedenácté přijede prezident Miloš Zeman ke Krajskému úřadu (KÚ) ve Škroupově ulici v Plzni.

09:29 - Hlava státu Miloš Zeman se ubytuje v hotelu Golden Fish. Speciální prý požadavky nemá - vše o jeho pobytu v hotelu naleznete ZDE.

09:15 - Prezident Miloš Zeman bude ubytován v plzeňském hotelu Golden Fish. Jaké je jeho večerní menu?
• Šunka od kosti s čerstvým křenem, pečivo
• Plzeňský guláš "Prazdroj" s knedlíky a pečivem
• Jablková baba s rumem, 
sabayon omáčka a ovoce

09:01 - Hejtmanství zprvu připravovalo program tak, aby hlava státu nemusela zdolávat příliš schodů – na základě zkušeností z návštěv v jiných regionech. Pak ale z Hradu přišlo ujištění, že zdravotní stav Miloše Zemana je dobrý. „Schody prý už nevadí," podotkl hejtman Václav Šlajs. Ten bude hlavu státu provázet téměř po celou dobu její návštěvy v regionu. - více ZDE

Návštěvu Plzeňského kraje začne prezident České republiky Miloš Zeman u samotného Krajského úřadu. Příjezd prezidentské kolony je očekáván v 10:30 hodin. Prezident během prvního dne své návštěvy kraje bude mimo jiné diskutovat se studenty ZČU, prohlédne si prostory firmy Škoda Transportation, setká se s občany města na náměstí Republiky a den završí návštěvou Plzeňského Prazdroje. Ve večerních hodinách by měla do Plzně dorazit také první dáma Ivana Zemanová.

Více o prezidentské návštěvě se dočtete ZDE.

Středeční program prezidenta Miloše Zemana

• 10:30 příjezd ke Krajskému úřadu (KÚ) ve Škroupově ulici v Plzni
• 10:30-12:00 setkání s hejtmanem a zastupiteli, položení květin k pamětní desce věnované obětem války v budově KÚ, setkání s veterány
• 12:15-13:15 Západočeská univerzita
• 12:20-13:20 diskuze se studenty (aula ZČU na Borských polích)
• 13:30-15:00 oběd se senátory a poslanci zvolenými za Plzeňský kraj a se
zástupci vedení Plzeňského kraje a města Plzně
• 15:15-16:00 prohlídka Škody Transportation a setkání se zaměstnanci
• 16:15-17:10 plzeňská radnice: setkání s představiteli města, položení květin k pamětním deskám obětem válek, dekorování praporu města
• 17:20-17:30 prohlídka chrámu sv. Bartoloměje na nám. Republiky
• 17:35-18:50 setkání s občany na nám. Republiky
• 19:20-21:00 Plzeňský Prazdroj: prohlídka sklepů, čepování ze sudu, setkání s vedením společnosti a sklepmistry, večeře za účasti podnikatelů

Ivana Zemanová přijede do Plzně ve večerních hodinách


Autor: Redakce

14.5.2014
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 18 000 Kč

Prodavači potravinářského zboží prodavač/ka - pokladní. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup možný ihned, PP na dobu neurčitou, úvazek 37,5 hod/týdně - smíšená mzda 18 000,- Kč - praxe a zkušenosti vítány, dvousměnný provoz, náborový příspěvek - info pí Petrásková 727 889 873.. Pracoviště: Zkd sušice - prodejna kdyně, Náměstí, č.p. 440, 345 06 Kdyně. Informace: Martina Petrásková, +420 727 889 873.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Strojní inženýr 25 000 Kč

Strojní inženýři kontroly a řízení kvality Specialista kontroly a řízení kvality ve strojírenství. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vedoucí oddělení kvality v provozovně. , PROFIL UCHAZEČE:, *SŠ/VŠ technického směru , *praxi v oboru kvality (strojírenství), , *zkušenosti z automobilového průmyslu výhodou,, *komunikativní znalost NJ či AJ výhodou,, *samostatný a aktivní přístup k plnění úkolů,, *znalost práce na PC,, *zkušenosti s vedením týmu, *trestní bezúhonnost. , , NABÍZÍME: , *příspěvek na stravování, , *velmi dobré platové podmínky, , *prémie, , *možnost řešení dojíždění, , Životopisy posílejte e-mailem na uvedenou adresu. , TĚŠÍME SE NA VÁS!. Pracoviště: Stauner palet s.r.o., 345 01 Mrákov. Informace: Romana Malá, +420 775 870 018.

Služby - Služby Pracovníci pro ruční mytí vozidel, oken, 15 000 Kč

Obsluha čerpacích stanic a mycích linek dopravních prostředků Obsluha čerpací stanice. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: U cizinců je potřeba, aby se domluvili česky.. Pracoviště: Aleš hikl - čerpací stanice, 344 01 Domažlice 1. Informace: Aleš Hikl, +420 602 479 753.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 115 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník/skladnice. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 115 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní náplň: vybalování a uložení zboží do regálů, přejímání, kontrola a zaskladňování zboží, provádění úklidu skladu, manipulace se zbožím pomocí paletového vozíku, Požadujeme: spolehlivost, aktivní přístup a komunikativnost, Nabízíme: zajímavou práci v příjemném prostředí s rodinnou atmosférou, odpovídající ohodnocení, Nutný telefonický nebo e-mailový kontakt.. Pracoviště: Pmg pilsner management group, spol. s r.o. - travel free shop - všeruby, 345 07 Všeruby u Kdyně. Informace: Jana Kůstová, +420 739 233 715.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 20. března 2018

Smrt posledního nosorožce bílého a hromadné venčení za Marleyho: videa dne

Ilustrační foto.

Staňkovská základní umělecká škola pořádá klavírní recitál

V Draženově budou o sobotním večeru plesat v pyžamech

Draženov – Na sobotu 24. března si Obecní úřad v Draženově naplánoval do sálu místního kulturního domu Pyžamový bál, který započne s úderem osmé hodiny večerní.

Hosté poběžovického městského plesu se bavili do ranních hodin

Poběžovice – V duchu „Zlatých 30. let“ se nesl v pořadí 15. ples Města Poběžovice, který se v sobotu večer konal v hotel Hubertus. Účastníci si pochvalovali jeho vzornou přípravu, kterou měla na starosti vedoucí MKIS Poběžovice Dominika Adamcová se svými pomocníky.

Začal soud s pěstounkou, která utýrala k smrti dvouletou neteř

Plzeň – Na Krajském soudu v Plzni odstartovalo hlavní líčení s Denisou M. z Rokycan, která utýrala k smrti dvouletou neteř, kterou měla svěřenou v pěstounské péči.

Poběžovičtí ochotníci přijeli s novou hrou do Újezda

Újezd – V sobotu potěšil ochotnický divadelní spolek z Poběžovic návštěvníky v Kulturním domě v Újezdě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT