Dopravní omezení kvůli rekonstrukci Domažlické ulice v Horšovském Týně potrvají ještě měsíc a půl.

Až do konce října musejí řidiči v H. Týně počítat s tím, že Domažlickou ulicí neprojedou. Stavebníci ovšem práce provádějí v několika etapách. „Musíme postupovat po částech, aby byl možný přístup do objektů v Domažlické ulici,“ vysvětlil Jan Hauser, ředitel Silnic Horšovský Týn a. s., které stavbu provádějí pro investora – domažlickou Správu a údržbu silnic.

Té na akci poskytl finance Krajský úřad v Plzni. „Rekonstrukce Domažlické ulice bude stát celkem 21 milionů 598 tisíc korun,“ uvedl vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství KÚ v Plzni Jaroslav Vejprava s tím, že ulice už celkovou opravu nutně potřebovala. „Vloni se ve spodní části dělala kanalizace, v části od vlakového přejezdu nahoru úplně chyběly chodníky, což je velmi nebezpečné a nahoře byla silnice ´rozhoupaná´. Bylo to prostě na kompletní rekonstrukci.“

Chodníky a veřejné osvětlení zaplatí ze svého rozpočtu město Horšovský Týn.
„Schváleno je 11, 2 milionu korun. Předpokládáme ale, že vzhledem k některým redukcím by se město mělo vejít do nákladů 10 milionů korun,“ uvedl tajemník Městského úřadu v Horšovském Týně Emil Hofman a dodal, že nové chodníky budou v ulici v dolní části po obou stranách. Od traťového přejezdu povede chodník nahoru jen po levé straně až ke ´kruháči´ a od něj pak po pravé straně až k Fadisu Osiva.

Opravy Domažlické ulice pozdržely ale také zprovoznění nových autobusových stání na hlavním tahu. Lidé cestující autobusem se zatím musí spokojit s jedinou zastávkou pro oba směry v Pivovarské ulici.

„ČSAD nechtějí ke všem těm změnám přidávat ještě další,“ poznamenal Hofman s tím, že se víceméně čeká, až bude hotová Domažlická ulice a pak se zastávky přestěhují do ´nového´. „Ještě se řeší, jaké další zastávky se sem přemístí z Husova náměstí,“ dodal tajemník.

Kolik to stojí?

√ Oprava Domažlické ulice začala 14. srpna a potrvá do konce října 2008.
√ Součástí rekonstrukce je i výstavba okružní křižovatky, která nahradí křižovatku ulic Domažlická, Cihlářská a Nad Rybníčkem.
√ Rekonstrukce přijde celkem na více než 31 milionů korun. Správa a údržba silnic Domažlice zaplatí 21,598 milionu korun, město Horšovský Týn má připraveno 11,2 milionu korun.