Olympijské hry, které ve středu uspořádala Mateřská škola ve Vančurově ulici v Horšovském Týně, už mají své vítěze.

„Stali se jimi všichni účastníci her, protože soutěžili se zápalem a nadšením,“ uvedla ředitelka školky Zdeňka Birnerová s tím, že všech pět soutěžních družstev proto získalo diplomy a drobné dárky. „Museli jsme ale vybrat jednoho reprezentanta našeho okresu pro krajské finále, které se uskuteční 11. června v Plzni.“

Horšovskotýnská olympiáda se konala jako součást akce Sportovní hry 2008, která letos probíhá v šesti krajích republiky a hlavním městě. Nejvíce bodů získalo jedno z družstev domácí školky, a pojede tudíž soutěžit ještě do Plzně.

Dvě družstva utvořily děti ze školky ve Vančurově ulici, jedno děti ze školky v ulici Pionýrů a zbývající pak hosté. „Jsme moc rádi, že na naše hry přijeli i kamarádi ze školek v Meclově a ve Staňkově. V tradici chceme pokračovat a doufáme, že příště přijedou i další školky,“ řekla Birnerová.

Olympiádu zahájily děti slavnostním pochodem na oficiální hymnu letošního ročníku her, kterou je oblíbená písnička „Není nutno“. „Zapálili jsme i olympijský oheň a před soutěžemi se pořádně rozcvičili,“ dodala ředitelka horšovskotýnských školek. Soutěžilo se ve štafetovém běhu na 60 metrů, v překážkové chůzi, kdy museli závodníci navíc držet kelímek s míčkem, ve skákání v pytlích, v hodu do dálky tenisovým míčkem a v pětiskoku.

Pozvání na olympiádu přijali i zástupci města – radní a zároveň zástupce ředitele místní základní školy Luděk Thomayer a Marie Škardová z Odboru finančního a školství Městského úřadu v H. Týně.

„Moc nám pomohli i studenti prvního ročníku Managementu obchodu ze Střední odborné školy a Středního odborného učilště v H. Týně jako pomocníci rozhodčích a doprovod soutěžních družstev,“ dodala Birnerová. Na závěr si malí olympionici užili diskotéku.