„Určitě budu mít puštěnou olympiádu doma minimálně jako kulisu. Když půjde do tuhého v hokeji nebo biatlonu, vyrazím určitě někam do hospody, znásobená radost z úspěchu se nedá srovnat se sledováním doma," míní sportovní fanoušek Jan Lipoušek.

Denně budou olympijské přenosy k vidění v horšovskotýnském kině. Vybrány jsou hlavně disciplíny, kde mají šanci uspět čeští zástupci. V sobotu se tak dostane na biatlon mužů, v neděli na finále rychlobruslařek, v průběhu celých her na hokej.

Pokud budou olympijským turnajem úspěšně postupovat čeští hokejisté, mohou se na přenosy v kině těšit i domažličtí fandové.

„V kině Čakan je technická možnost uskutečnit přenosy ze Soči. Záleží na tom, jak bychom je skloubili s naplánovaným programem. Řešit to budeme podle aktuálního vývoje turnaje a zájmu u nás ve městě," uvedl ředitel MKS Kamil Jindřich.

Prodejny elektrospotřebičů enormní zájem fandů o novou techniku zatím nepociťují.

„U nás jsme zaznamenali velký nárůst zájmu od druhé poloviny listopadu do Vánoc," uvádí Pavel Svojanovský z prodejny K+B Expert v Meclově. Tehdy se zvýšil kurz koruny za euro, a tak ti, kdo uvažovali o nákupu elektroniky, neváhali a přišli si do prodejen vybrat hned. „Zákazníci se při nákupu televizorů zajímají o doprovodné funkce, jako je wi-fi připojení, 3D formát a podobně," dodává Svojanovský.

Kam zajít na ZOH?

Domažlice: Dubina, Kavkaz, Štika, Skleník, Postřekov: Špillarka, Bělá n. R.: Radbuza. Klenčí: U Nádraží, Chodov: U Mejtnejch, Starý Klíčov: U Lip, Kdyně: Škarmanka, Sport bar, U Votrubů, Černý orel, H.Týn: Šumava, Kobra, Poběžovice: Hubertus, Holýšov: Sport bar, U Nováků, Staňkov: Na Mlýnské.