Nikoli blížejovská, nýbrž mnichovská střelnice hostila po delší době Okresní přebor ve střelbě na automatické baterie, který tradičně pořádá Okresní myslivecký spolek (OMS) Domažlice.

„Střílelo se dvoukolově na automatické baterie, pokaždé měl závodník trefit 15 terčů. Nejvíce se dařilo Břetislavu Halamovi z Brůdku, který z celkových 30 trefil 27 terčů. Za ním skončil Ludvík Bečvář z Hlohovčic, jemuž uniklo pět terčů, a třetí pak Zbyšek Šlehofer z Brnířova s 22 zásahy," říká jednatel OMS Petr Kopf.

V Blížejově se utkají družstva

Soutěž jednotlivců nebyla jedinou, kterou OMS pořádá.

„V pátek 8. června se od 15 hodin uskuteční na střelnici v Blížejově 2. ročník soutěže družstev složených ze členů mysliveckých sdružení. Loňského premiérového ročníku se zúčastnilo 13 tříčlenných družstev a byl bych rád, pokud by i tentokrát poměřil síly stejný počet účastníků."

Loni zvítězilo družstvo Blížejova B ve složení Jaroslav Nádraský, Richard Nový a Václav Martínek, před týmem Dravci Filipova Hora (Břetislav Halama, Milan Váchal a René Poslední), třetí skončil tým otce a syna Bohumilů Doubkových, který na trojici doplnil Josef Bouda.

Podle slov jednatele OMS by střelci měli mít o soutěž zájem, neboť mohou získat pěkné ceny.

„Soutěž je – řekl bych – atraktivní v tom, že ty nejhodnotnější ceny se losují po ukončení závodu. Tudíž na cenu může dosáhnout i závodník z družstva, které se umístilo jako poslední," říká Kopf s tím, že ani letos nebude nouze o velmi atraktivní ceny a zájemci o účast v závodu se mohou přihlašovat na místě.