Ta si vyžádá obrovskou dávku trpělivosti řidičů i chodců, nejsou vyloučeny ani dopravní zácpy.

Práce mají začít v březnu, trvat by měly do léta. „Byli jsme ubezpečeni, že se nepřekročí termín předání do termínu Chodských slavností,“ uvedl domažlický starosta Zdeněk Novák na posledním jednání zastupitelů.

„Bude to obrovská dopravní zátěž pro město. Řešili jsme s projektanty a zhotoviteli náhradní trasy, uzavírky, rozdělení na trvalé a pohyblivé uzávěry. Ze strany města jsme měli řadu rozumných návrhů a připomínek. Oni se ale rozhodli ponechat vše tak, jak naplánovali. Nemám z toho radost, bude to akce, která bude vyžadovat obrovskou trpělivost, a připravme se, že může nastat dopravní kolaps,“ varoval starosta. Předchozí opravy povrchu průtahu městem končily na křižovatce ulic 28. října a Sadová.

Nyní budou práce pokračovat ze zmíněného místa až k přejezdu ve směru na Kdyni. Vznikne nová vozovka, plánována je oprava všech zařízení v komunikaci, Chvak navíc v Masarykově ulici plánuje opravy kanalizačních šachet a poklopů. V režii města dojde k renovacím obrubníků, tam kde jsou v dezolátním stavu. Budou také narovnány oblouky silnic, vzniknou nové autobusové zastávky i dvě místa pro přecházení chodců. Jedno u Mateřské školy v Poděbradově ulici, druhé i s ostrůvkem u Car pointu. Ostrůvek bude zpomalovacím prvkem pro dopravu ve směru od Kdyně při vjezdu do města,“ shrnul Michal Hájek, vedoucí odboru správy majetku z domažlické radnice.

Hasičská zbrojnice je mnohem větší než původní budova. Foceno na začátku února 2019.
PODÍVEJTE SE, jak pokročila rekonstrukce hasičárny