Stalo se tradicí, že vždy s blížícím se koncem školního roku představí Chodské muzeum v Domažlicích výtvarné práce domažlické ZŠ a MŠ Msgre. B. Staška. Letošní, už osmá, výstava nese název Okamžiky. Návštěvníci muzea si mohou prohlédnout tvorbu žáků 7. A, které výtvarně vede Jana Divišová. Vernisáž výstavy se uskutečnila minulý pátek a byla součástí Muzejní noci na Chodském hradě.

"Děti si na vernisáži zahrály i zarecitovaly. V působivém kytarovém vystoupení jsme mohli vidět a slyšet Františka Stulíka a s recitačním přednesem jsme přivítali Emu Stloukalovou a Elišku Moskalovou z dramatického oboru paní Žákové," připomíná atmosféru zahájení výstavy Jana Divišová.

"V tématu výtvarných prací jsme se zabývali předměty, které běžně vidíme, a pokusili jsme se jejich význam posunout do jiného kontextu, udělat z nich předměty neobyčejné, například pomocí nasvícení denním světlem. Když více pozorujeme, stávají se kouzlem okamžiku ze všedních věcí kolem věci nevšední. Je třeba hledat, všímat si a vnímat krásu, která na první pohled nemusí být znatelná. Když ji objevíme, svět ožije. Bez krásy být nemůžeme," je přesvědčena Jana Divišová.

Ta oceňuje, že její žáci mají možnost se každým rokem podělit s veřejností o výsledky svého umu a talentu. "Je skvělé, že díky vernisážím mohou zažít pocity skutečných profesionálních umělců, užít si přízeň a ocenění od publika," neskrývá radost Jana Divišová, která sama vystudovala výtvarné obory na akademii.

Výstava Okamžiky bude na Chodském hradě k vidění do konce července.