Poznat fascinující příběhy Českého lesa prostřednictvím drobných, ale velmi rozšířených, sakrálních památek je cílem letošního ročníku turistické hry, kterou připravila infocentra z Domažlicka a Tachovska.

Tradiční turistická hra Český les s mobilem v kapse má totiž letos téma Křížky, Boží muka, kapličky… "Cílem této hry je navštívit nejméně deset turisticky významných míst z připraveného seznamu, mít u sebe chytrý telefon se zapojenou GPS a zapnutá data. Je potřeba dojít k danému cíli a na příslušných webových stránkách načíst body. Jakmile získáte 10 bodů, odemkne se možnost přihlásit se o výhru," přiblížil mluvčí domažlické radnice Josef Babor.

Organizátoři soutěže připravili seznam, který nabízí souřadnice celkem 108 míst, z nichž si účastníci soutěže mohou vybírat. Turisté je naleznou v oblastech Domažlicka, Tachovska a jižního Plzeňska.

Odměnou pro ty, kteří navštíví předepsaný počet míst, je absolventská turistická vizitka. Vyzvednout si ji mohou v některém z infocenter: Domažlice, Horšovský Týn, Poběžovice, Klenčí pod Čerchovem, Bělá nad Radbuzou, Holýšov, Kdyně, Tachov, Stříbro, Planá, Přimda.

Pravidla a bližší informace lze nalézt na stránkách www.svazekdomazlicko.cz a nově i na stránkách www.ceskyles.eu.