„Mám pětičlennou psí smečku, a když jsem se nastěhovala dočasně na dva měsíce ke známé, svěřila jsem jí psy, protože jsem musela pracovně vycestovat mimo Českou republiku," popsala Šarešová.

Když si však její rodina chtěla psy vyzvednout, zjistila, že to není možné.

„Jeden pes byl absolutně nehlídaný a utekl. Ujal se ho jeden pán a podařilo se mi ho tedy najít, ale další tři zmizeli. Věřím, že je známá dala pryč záměrně. Tuším, kde by dva z nich mohli být, ale o Andulce nevím nic a stále je mi zapíráno, co se s ní stalo," tvrdí majitelka.

Fenka byla odcizena třetího května v jihočeském kraji, konkrétně na Písecku, ale za tu dobu může být naprosto kdekoliv.

„Už nevím kudy kam, a tak obesílám městské a obecní úřady, útulky i veterinární kliniky s žádostí o pomoc," říká nešťastná Šarešová.

Andulka je fenka bernského salašnického psa. Je jí osm let, pod jedním okem má bradavici a je po jednom císařském řezu, který prodělala přibližně před čtyřmi roky. V době, kdy zmizela, měla na sobě starší červený nylonový obojek s reflexními kostičkami.

„Je kontaktní, bezproblémová a nekonfliktní vůči lidem i jiným psům," říká Šarešová.

S informacemi vedoucími k nalezení pohřešované Andulky se můžete ozvat na telefonní čísla 774 765 060, 776 506 001 a 731 408 949, případně napsat na e-mailovou adresu luciesa2@centrum.cz.

Za nalezení fenky je přislíbena odměna.