Spoustu nepříjemností přineslo odbahňování babylonského rybníka Jiřímu Váchovi, který bydlí s rodinou na okraji obce v místech, kudy projíždějí nákladní vozy vyvážející bahno.

„Ač se jedná o nemovitost s evidenčním číslem, my tam trvale bydlíme. Mám velké problémy, neboť na příjezdové cestě k domu je samé bahno. To se mi při deštích splavuje do studně, která je 10 metrů od cesty. Došlo to až tak daleko, že se svým soukromým autem nemohu ze dvora vůbec vyjet,“ říká pan Vácha.

Zhruba před třemi týdny se obrátil na úřady, aby zasáhly.

„Vlastně mi znemožnili příjezd autem. Psali jsme s manželkou mail panu starostovi Machovi. Zvali jsme ho, ať se přijede podívat, ale nikdo tu nebyl. Ještě v mrazech, když mi vinou těžké dopravy, na kterou ta cesta není vůbec stavěná, praskl dům, tam byl pouze pan Hafič, který dělá stavební dozor. Vše si nafotil, ale to mrzlo a bláto tam ještě nebylo,“ líčí trampoty Vácha.

Ještě předtím byl s partnerkou také za starostou Babylonu. „Pan Pazdera se nám snažil pomoci, na to konto k nám přijel pan Hafič a vše si nafotil. Bylo nám řečeno, že se vše uvede do původního stavu, ale zatím se nic neděje,“ uvedl Deníku Vácha.

Rodina musí, pokud chce kamkoli jít, absolvovat cestu přes bahno. Pešky to nejde, autem prý hodně špatně.

„Auto musíme nechávat stát u sousedů. Nedokážete si představit, jak vypadá naše 15letá dcera, když jde ráno do školy. Právě včera se tam snažila přejít domů, přeskakovala a bahnu jí zůstaly boty,“ říká Jaroslava Kudrnová.

„Stížnost jsme řešili koncem minulého týdne a bylo domluveno, že komunikace bude uklizena,“ uvedl Deníku Michal Hájek z odboru správy majetku města Domažlic.

„Je pravda, že tam minulý týden přibyla hromada štěrku, ale že by cesta byla uklizená, to ne. Asi uklízeli někde jinde,“ reagovala Kudrnová.

„Dokud tam budeme muset jezdit, bude to vypadat tak, jak to je. Cesta nebyla kvalitní, byl tam jen štěrk postříkaný asfaltem, který se promáčkl. Nasypali jsme tam 20 centimetrů štěrku, aby se netvořily koleje. Dnes se chystáme místa projít se stavbyvedoucím, abychom se poradili, co se dá dělat. Z babylonského rybníku se musí odtěžit ještě 20 000 tun bahna. Až budou práce dokončeny, uděláme jim novou cestu,“ uvedl včera Deníku Jiří Hafič, který má na starosti stavební dozor.

„Jsem na to zvědavý, jak vše dopadne, jestli dojde k nápravě,“ opáčil na naši zprávu o řešení problému Vácha.