Zahráli zde svoji autorskou veselohru „Oldřich a Boženy“ a zcela vyprodané divadlo je odměnilo častým smíchem i potleskem na otevřené scéně. Jeden ze spokojených diváků, Václav Kůs, to komentoval slovy: „Již dlouho jsem se tolik nezasmál. Skutečně jsme se s mojí manželkou celý večer výborně bavili. Pocházím z divadelnické rodiny, můj dědeček byl vynikající komik a myslím, že dovedu ocenit vtipnost i herecké výkony pasečnických ochotníků.“ Jiný z diváků, Petr Polcar, ocenil kombinaci komiky s jakousi současnou politickou satirou.

Autor hry, režisér a zároveň představitel knížete Boleslava II., Jiří Kotlan, k představení řekl: „ Bylo to již sedmé provedení této úspěšné hry, kterou vidělo celkem přes 600 diváků. I když máme ještě další nabídky na její uvedení opět v Plzni nebo v Čečovicích u příležitosti letního festivalu, považuji naše druhé plzeňské představení za derniéru. Poprvé jsme s podobným úspěchem zahráli Oldřicha a Boženy ve vyprodaném avantgardním divadle Dialog totiž již tři týdny předtím. Záměna scény ze sálu pasečnické hospody U Vovčáků v opravdové jeviště skutečného divadla nebyla jednoduchá. Museli jsme trochu pozměnit aranžmá a složitý byl také transport kulis do Plzně. Vše ale klaplo a musím moc poděkovat svým kolegům Honzovi Němcovi, Pepíku Radovi – Ďulovi, Mírovi Krejčímu a Sašovi Hájkovi za obětavost a množství času věnované zkouškám a představením i za skutečně výborné výkony. Trochu zhýčkané plzeňské publikum nám tleskalo opravdu zaslouženě. Na housle nás doprovázel skvělý muzikant Jarda Šimeček, se kterým jsme si při závěrečné děkovačce s chutí zazpívali naši píseň Třikrát jsem obešel Pasečnici kolem.

Nejzkušenější z herců Josef Rada – Ďula zase žertoval, že v představení vlastně hraje dva chlapy a dvě ženské a že už se mu to občas plete. Ale nakonec jako chodská Božena vyhraje i nad Oldřichem a stane se českou kněžnou. „Trochu jsme tu českou historii totiž upravili, aby byla veselejší.

Nyní čeká pasečnické divadelníky příprava vystoupení na již tradičních oslavách slunovratu v usedlosti Chodská strážnice v Pelechách 23. 6. Poté začne práce na tvorbě nové hry, sepsání scénáře a její nazkoušení pro příští sezónu. Téma i název hry jsou zatím tajné, ale těšíme se, že se pasečnickým opět podaří nás něčím vtipným pobavit. Popřejme jim k tomu hodně štěstí a dobré inspirace.

Cvičili a relaxovali s jógou, počasí jim k tomu přálo.
Víkend přál nejen maminkám