Divadelníci z ochotnického souboru BezMísta sice museli premiéru zrušit, ale nevzdávají to. Věří, že hru divákům přece jen představí. Má to ovšem jeden háček. Nutně potřebují získat do počtu chybějícícho herce. "Potřebujeme muže, na věku nezáleží, ale musí mít lásku k divadlu. Bez té to nejde," říká Marcela Radová Kiraly, která se v novém souboru - kromě hraní - stará o to, aby divadlo bylo co nejvíce "vidět", především na sociálních sítích. Podle ní nemusí mít případný adept herectví žádné výrazné zkušenosti, důležitá je chuť hrát, věnovat divadlu hodně času, nebát se vystoupit před publikum. "Nehledáme žádnou superstar, jsme ochotníci," podotýká s úsměvem Marcela Radová Kiraly.

Nadšenci ze souboru BezMísta zkoušejí k premiéře hru Schůzka s historií. Komediální příběh o tom, jak cesta do časů minulých pomůže dvěma párům, aby se lépe zorientovali ve svém současném životě, je dílem autora Miroslava Zdanovce, který hru i režíruje.

Ansámbl BezMísta, ve kterém působí herci z Domažlicka, má přitom historii poměrně mladou. "Soubor jsme založili letos v lednu, sešlo se nás pár lidí, kteří jsme měli s amatérským divadlem už nějaké zkušenosti. Nejsme pod žádnou organizací, jsme jen sami za sebe, divadlo je naším koníčkem a radostí," říká Marcela Radová Kiraly, která se ochotničení věnuje už dva roky.

"V souboru je nás deset, teď tedy jen devět, a to včetně technikářů. Všechno si platíme sami, ať jsou to kulisy, kostýmy nebo cestování. Navíc každý z nás měsíčně přispěje do společné kasičky stokorunou, abychom měli do budoucna alespoň trochu peněz na výdaje", podotýká Marcela Radová Kiraly a dodává, že ona i její divadelní kolegové si velmi cení všech lidí kolem, kteří je nejrůznějším způsobem podporují.

Všichni v souboru věří, že premiéru časem odehrají. A když se podaří sehnat chybějícícho herce, mohlo by to být po divadelních prázdninách, na začátku podzimu. "Věříme, že naše první hra se bude publiku líbit. Chtěli jsme připravit i zajímavou výpravu, a tak součástí představení bude projekce videoklipů, ve kterých zazní tři písně natočené přímo pro naši komedii," prozrazuje Marcela Radová Kiraly.