Majestátní tóny varhan rozezní v úterý 9. července klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie v Domažlicích. Večer tam koncertuje výjimečný varhaník Jaroslav Tůma, který patří ke světově respektovaným hudebníkům svého druhu.

Jaroslav Tůma, jenž svůj talent a um představil na významných scénách - ať už v Evropě nebo ve Spojených státech, Japonsku či Singapuru, patří navíc k respektovaným hudebním pedagogům, zasedá v porotách významných varhanních a cembalových soutěží. Ovládá hru na nejrůznější historické nástroje, je jejich znalcem a zároveň odborným poradcem při jejich obnově a restaurování. "Pro Českou televizi natočil jedenáctidílný dokumentární seriál o historických varhanách v Čechách, vystupuje též pravidelně v Českém rozhlase," lze de dozvědět na wikipedii.

Jaroslav Tůma studoval na pražské konzervatoři hru na varhany a varhanní improvizaci, poté pokračoval ve studiu na HAMU, kde kromě varhan studoval hru na cembalo.

Varhaník nevystupuje na Domažlicku poprvé, jeho hudební umění mohli před časem ocenit i lidé na varhanním festivalu v Klenčí pod Čerchovem, ale také ve Kdyni.

Úterní koncert s názvem Pocta varhanám začíná v 19 hodin. Předprodej vstupenek zajišťuje infocentrum na Chodském náměstí 96, lze je pořídit i na stránkách Městského kulturního střediska v Domažlicích.