Školní časy mu připomnělo představení Mach a Šebestová na výletě, nacvičené dětmi z umělecké školy. „To, co my jsme těm kantorům dělali, to je neodpustitelné, taky na mě kvůli tomu už určitě v pekle čekají,“ smál se Nárožný.

Prozradil, že Mach a Šebestová původně neměl být večerníček. Jaroslav Doubrava, který vedl animaci ve zmíněném seriálu, do něj podle Nárožného vnesl vtip. Právě on například vymyslel že Machovi blikalo ucho, když jel po zábradlí. „Doubrava si mě vybral, řekl: Heleďte se, on je ten Nárožný takovej střelenej. Když ten seriál bude vyprávět normální vypravěč, tak to nedáme dohromady.“

Líná huba a njhorší dabér na světě

A přidal další historky. „Když jsme natáčeli film Já nejsem já, s Oldou Kaiserem, kde on mluví mě a já mluvím jeho, byl Olda zoufalý z toho, že mluvím pomalu. Říkal mi: Ty máš tak línou hubu, po každým slově bych si mohl vzít dovolenou. Jsem nejhorší dabér na světě,“ smál se Petr Nárožný na zámku.

Překvapením večera byli hercovi přátelé a kolegové, kteří bavili publikum dalšími historkami. Ondřej Vetchý pozdravil herce i publikum po telefonu „ Slyším vydatný potlesk, všechny moc zdravím,“ řekl. S Petrem Nárožným hrál ve filmové pohádce S čerty nejsou žerty.

Na letošním Juniorfestu byla předána již druhá Zlatá rafička. První ocenění za celoživotní tvůrčí přínos ve filmové tvorbě pro děti a mládež získala herečka Ivana Chýlková.

Festival končí 11. listopadu.