Obyvatelé Tylovy ulice v Holýšově si po více než dvou měsících trvající rekonstrukci mohou konečně užívat opravenou silnici, chodníky i zcela nová místa k parkování.

„Ulice byla dřív samá díra, byla úzká a neustále ucpaná auty," popsal stav před rekonstrukcí holýšovský starosta Antonín Pazour.

Město zároveň splnilo patnáct let starý slib, kterým bylo upravit prostranství pod školou, mezi Tylovou a Táborovou ulicí. Právě na něm nyní vznikla architektonicky řešená plocha s novými parkovacími místy. Jejich nedostatek byl totiž jedním z hlavních problémů Tylovy ulice.

„Na prostranství pod školou se parkovalo jaksi 'na divoko'. Auta stála neorganizovaně v loužích, na trávě a podobně. Nyní je v Tylově ulici kolem 40 nových parkovacích míst. Věříme, že to místním dostatečně uleví," uvedl starosta.

Rekonstrukce ulice přišla městskou pokladnu na celkem šest a půl milionu korun. Kromě nové silnice, chodníků, parkovacích míst a dalších úprav, které prováděla firma DYBS Plzeň, došlo i na opravu vodovodu a nové veřejné osvětlení.

„Za parkoviště jsme se modlili už dlouho," prozradila obyvatelka Dana Štěchová. „Místa k parkování by mohlo být i trochu víc, ale ve srovnání s dřívějškem jsou to nebe a dudy," dodala.

Novou ulici čekají ještě sadové úpravy za přibližně 250 tisíc korun. Část Tylovy ulice rekonstruována nebyla, neboť její stav není podle starosty natolik závažný. I s její opravou se však do budoucna počítá.