Kdyňské sídliště, které se nachází v ulici „Na koželužně“ s nedostatkem parkovacích míst bojuje již delší dobu. Město o tomto problému ví, proto v minulých letech vybudovalo poblíž sídliště celkem tři parkoviště (v Mlýnské ulici, na rohu Mlýnské a Americké ulice a velké parkoviště uprostřed sídliště).

Velké parkoviště bylo dokončeno v loňském roce a financováno výhradně z rozpočtu města. Celkové náklady parkoviště se vyšplhaly na částku 1 milion 967 tisíc korun. „V souvislosti s rekonstrukcí kdyňské sokolovny jsme také v docházkové vzdálenosti postavili další parkoviště,“ říká k situaci místostarosta Kdyně Vladislav Vilímec.

Ilustrační foto.
Za ztrátu peněženky zaplatila žena vysokou cenu

Na koželužně se začalo stavět na konci osmdesátých let minulého století. Tehdy platily jiné normy. Bylo mnohem méně aut a v rámci komplexní bytové výstavby se sledoval ukazatel počtu bytů.

Vedle nového parkoviště na sídlišti zbyl ještě kus travnaté plochy, na kterém řidiči nechávají zaparkovaná svá auta v situaci, kdy jim nic jiného nezbyde.

„Travnatý plácek by měl být také zastavěn parkovištěm. V rámci platného územního plánu to zatím nebylo možné. Po změně územního plánu se tak ale chystáme učinit. Ostatní travnaté plochy mezi jednotlivými bloky domů však chceme ponechat ve stávající odpočinkové podobě,“ doplňuje Vilímec.

„Vracím se domů skoro každý den pozdě večer a tou dobou prakticky každý den řeším problém se zaparkováním,“ popisuje situaci na sídlišti jedna z místních obyvatelek.

„Určitě budeme hledat nějaké plochy mimo centrum k odstavnému parkování. Nehodláme však zavádět nějaké modré či jiné rezidenční zóny na způsob některých velkých měst. To určitě není cesta pro pětitisícové město,“ uzavírá místostarosta Kdyně Vladislav Vilímec.

Závod Železný hasič obce Tlumačov 2018 v disciplíně TFA.
Na závod Železný hasič do Tlumačova přijelo 16 borců