„Scházíme se pravidelně už devatenáct let,“ uvedl Jan Šperl, starosta Čermné u Staňkova na Domažlicku, která má kolem dvou set třiceti obyvatel. „Největší je Dolní Čermná a nejmenší jsme my,“ dodal.

Letošní setkání se konalo v Čermné u Libouchce. Kromě Čermné u Staňkova se zúčastnily i Čermná ve Slezsku, Horní a Dolní Čermná, Česká Čermná, Malá Čermná u Hronova a Čermná nad Orlicí.

Setkání proběhlo v prostorách sportovního areálu. Nejprve se konala schůze zastupitelstev, na které se mimo jiné rozhodovalo, kde se bude konat příští setkání. Poté se všichni pustili do soutěžení v nejrůznějších sportovních akcích.

„Zúčastnili jsme se letos pouze utkání v hasičině, kde se nám moc nevedlo a skončili jsme osmí, a turnaje ve futsalu, který jsme vyhráli,“ popsal Šperl.

Poznamenal, že účast byla z jejich strany v letošním roce trochu slabší. „Jelo nás asi jen dvaadvacet. U nás doma v Čermné totiž zaroveň probíhala pouť, TJ Sokol při ní pořádal večer zábavu, takže s námi tolik lidí bohužel jet nemohlo,“ vysvětlil starosta. „Ale na setkání se nám moc líbilo a bylo i pěkné počasí,“ dodal.

Příští rok se jubilejní dvacátý ročník setkání bude konat právě v Čermné na Domažlicku.

„Pořádali jsme setkání už dvakrát, poprvé v roce 1995 a potom v roce 2002, takže nějaký trénink už máme a myslím si, že to i tentokrát bez problémů zvládneme,“ věří starosta.