Narodil se a dosud žije v domě po rodičích v domažlické Masarykově ulici. „Už tam ale žít nechci a dá-li bůh, dům prodám a s rodinou se odstěhuji," konstatuje 42letý Waldemar Janeček.

„Už několik let s mojí rodinou přihlížíme tomu, jak se asi sto metrů za našim domem rozrůstá velká prosperující ubytovna, která pojímá jak cizí státní příslušníky, tak i členy národnostní menšiny – Romy. Když asi před dvěma lety začala manželka pracovat na čerpací stanici pod nádražím, začali jsme si užívat chování obyvatel ubytovny většími doušky. Manželka jako obsluha na čerpací stanici doslova loky," popisuje trápení své rodiny pan Janeček.

„Není příjemné je obsluhovat.. Řečnické vulgarismy jsou běžnou součástí každé odpolední směny. V odpoledních a nočních hodinách tito lidé žijí a žijí naplno. Jsou dostatečně slyšet a vidět. Alkohol, který si kupují, konzumují ve velkém hned za benzinkou na lavičkách. Zde se také odehrává lukrativní byznys s živým masem. Doprovází ho velký hluk a emoce! To, že někdo jiný ráno v pět vstává do práce, to nikoho z nich vůbec nezajímá," dodává domažlický občan.

„Problém sociálních ubytoven je důsledkem štědrého státního systému sociálních dávek," říká domažlický starosta Miroslav Mach a pokračuje: „Jako město máme velmi malé možnosti, jak situaci ovlivnit. Městská policie má pokyny, jak postupovat. Apelujeme na státní úřady, aby prováděly důsledné kontroly podle zákona. Týká se to stavebního úřadu, cizinecké policie, hygienické stanice, odboru sociálních věcí a podobně."

„S manželkou jsme došli do takové fáze, že si musím brát v zaměstnání volno, abych ji hlídal při odpoledních směnách, aby se mi vrátila domů bez újmy na zdraví! Jsem profesionální voják, víc jak dvacet let učím judo a sebeobranu. Mám opravdu velké obavy z toho, co bude, až budu muset manželku při nějaké odpolední směně bránit. Myslím, že budu mít velké problémy situaci ustát bez ztráty zaměstnání nebo bez popotahovaček se zákonem," obává se možných budoucích konfliktů Waldemar Janeček. Poukázal i na nepořádek v ulici, který je způsobem nedostatkem košů v této lokalitě.

„Nebuďme lhostejní k tomu, co vidíme. Nerozpakujme se volat městskou policii, když uvidíme nějakou výtržnost," apeluje na závěr.

Policejní případy z této ubytovny:

1. ledna a 8. ledna: 45letá obyvatelka oznámila, že se vrátil její opilý manžel a že se bojí fyzického napadení. Hlídka zjistila, že manžel mezitím odjel.
Počátek ledna: Anonym oznámil, že je v areálu muž, který měl nastoupit do vězení. Policisté zjistili, že na něj není vydán příkaz k nástupu do věznice.
Konec ledna: Z pokoje někdo odcizil peněženku.
Polovina března: Stejná žena jako v lednu volala, že má tentokrát neshody s dcerou. Po příjezdu policistů ženy uvedly, že spor je zažehnán.
24. března: Přečinu nebezpečné vyhrožování a výtržnictví se dopustil 53letý muž. Vyhrožoval osobám ve věku 20 let, 21 let a 22 let, že je zabije. Držel v ruce kuchyňský nůž, který mířil proti nim, což u nich vzbudilo obavu o jejich život a zdraví. Muž může být potrestán až 3letým vězením.
26. března: Ve 2.30 ráno obyvatelka volala, že má strach z opilého manžela. Ten, než přijela hlídka, odešel. V 6.30 volala žena s obavami znovu. Dvojice si nahlas nadávala, ale k napadení nedošlo.
Květen: U 40leté ženy bylo nalezeno 0,8 g pervitinu a 0,1 g marihuany.
21. května: 46letá žena nahlásila ztrátu peněženky, zřejmě na nákupu nebo v taxíku. Policisté jí naměřili 2,34 promile alkoholu v krvi. O dvě hodiny později volala, že má strach z manžela. Tomu policisté naměřili 1,74 prom.
28. května: Policisté na ubytovně zadrželi celostátně hledaného 22letého muže, na kterého byl vydán příkaz k nástupu do vězení.