Příjemné prostředí venkova, ale i dobrá dostupnost většího města, nižší cena pozemků, klid a pohoda. To jsou některé z argumentů, které lákají zájemce o bydlení v Kvíčovicích, konkrétně v nové obytné zóně „Na Vrchu“, která nabídne osmnáct nových stavebních parcel.

„Zájem o bydlení v Kvíčovicích byl a pořád je. Hlavní roli kromě nižší ceny pozemků hraje určitě i dobře situovaná poloha obce. Jsme blízko silnice na Plzeň, není to od nás daleko do Staňkova, Holýšov je jenom přibližně dva kilometry daleko a autobusová spojení jsou také dobrá,“ vyjmenovává starosta Kvíčovic Rudolf Wilhelm. „Máme tu školku i obchod, neruší tu žádná průmyslová výroba, takže je tady opravdu klid,“ dodává.

Poznamenává však, že v poslední době zájem o parcely přeci jen trochu ustal. „Zřejmě na lidi trochu dolehla krize a každý přemýšlí, kam peníze investovat, a raději vyčkává,“ domnívá se Wilhelm.

Kvíčovičtí nabízejí parcely za 350 korun za metr čtvereční a doufají, že novou zástavbou přilákají především mladé lidi.

„Chceme, aby obec fungovala, a pokud nebudeme pořád něco stavět a zlepšovat, tak k nám lidé nepřijdou,“ tvrdí starosta.

Wilhelm uvádí, že šest parcel z první fáze prodeje už je zcela dokončených, zasíťovaných s elektřinou a vodou, která je dovedena na hranice pozemků.

„Tři parcely jsou zatím volné, tři jsou již rezervované a může se na nich začít kdykoli stavět. Dvě parcely koupily rodiny a zájemci o tu třetí se zřejmě budou brzy brát,“ říká starosta.

Zbylých dvanáct parcel nabídne obec v druhé etapě prodeje pozemků. Ta je v současné době ve fázi, kdy se čeká na změnu územního rozhodnutí. K té by podle starosty mělo dojít do konce roku a začátkem roku příštího by se tak i zde již mohlo začít stavět.

Co se týče občanské vybavenosti, mohou Kvíčovice svým novým obyvatelům nabídnout kulturní dům, hřiště, mateřskou školu, dětské hřiště s tenisovým kurtem, truhlářství, autoopravnu, cukrárnu a samozřejmě obchod se smíšeným zbožím i nezbytnou hospodu.

Vedení Kvíčovic má zároveň připraveny i podklady pro stavbu komunikací k plánovaným novostavbám.