Mezi šesti družstvy zvítězil tým Barviček jen díky většímu počtu doběhů (42) před Veverkami (35). Všechny zúčastněné školky si za své výkony odnesly hodnotné ceny a pořádající klub připravuje z tohoto turnaje na památku všem zúčastněným DVD o turnaji.

Páteční finálové dopoledne i dvě kola předchozí přilákalo na hřiště s umělou trávou před domažlickým bazénem spoustu fandících rodičů, kamarádů a ostatních přihlížejících. Celý finálový turnaj natáčela regionální televize, takže se všichni zúčastnění hráči stali hrdiny televizního zpravodajství.

Zeptali jsme se před finálovými boji, jak tento už tradiční a pro děti i učitelky oblíbený turnaj hodnotí Anna Bauerová, ředitelka domažlických mateřských školek.

„Já osobně velice emotivně a každý rok se na turnaj těším. Věřím, že stejně jsou na tom i mé kolegyně, které se ujaly postu trenérů. Je to ozvláštnění naší práce s dětmi a jsme rády, že dětský baseball a pohyb děti baví. Jedná se již o sedmý ročník tohoto turnaje, takže počáteční ´mouchy´ jsou již vychytány a organizace turnaje je naprosto perfektní. Pořadatelům patří velký dík za organizaci celé této akce. Jako bonus se nám vyvedlo i krásné počasí.

Jana Bučková, jejíž dcera Petra hájila barvy Veverek (MŠ Michlova) konstatovala: „Některé výkony dětí by nezvládli ani rodiče! Dcera je ze hry nadšená, trénovala již asi měsíc s kamarádkou a sousedkou Simonkou Kitz-bergerovou, která se tomuto sportu již pár let věnuje."

Určitě i tento individuální trénink přispěl týmu Veverek k druhému místu…

O přestávce mezi utkáními děti viděly ukázku baseballu a softballu v podání Ondřeje Nováka a Elišky Chrášťanské a hráčských pomůcek (pálky, míče, helmy…) .

Turnaj a výkony malých aktérů zhodnotil i tajemník klubu Wolfs a ředitel turnaje Petr Skala:
„Turnaj hodnotím jako velmi vydařený a vyrovnaný. Odehráli jsme celkem třicet zápasů a z toho třináct zápasů skončilo rozdílem jednoho bodu. Výjimkou nebylo ani prodloužení zápasu z důvodu nerozhodného skóre. Těší mne, že každá školka během soutěže alespoň jednou vyhrála a zažila pocit z vítězného zápasu. Myšlenka turnajů je, aby děti sportovaly a hrály v duchu fair play a baseballem se bavily. Tuto myšlenku se podařilo dodržet a hlavní díky patří paním učitelkám. Tou to cestou bych jim rád jménem klubu Wolfs Domažlice poděkoval za jejich přístup a bezproblémovou spolupráci. Rád bych rovněž poděkoval všem sponzorům, kteří také přispěli ke zdárnému průběhu celé akce."

Ocenit všechny zúčastněné a předat medaile a hodnotné ceny přišel místostarosta Domažlic Stanislav Antoš, jenž vyzdvihl výkony všech dětí a ocenil předvedenou hru.

Výsledky:

1. Barvičky (MŠ Poděbradova)
2.Veverky (MŠ Michlova)
3. Koťata (MŠ Zahradní)
4. Sluníčka (MŠ Benešova)
5. Vodníčci (MŠ Palackého)
6. Kytičky (MŠ Msgre B. Staška)

Autor: Pavel Zelenka