Tou první bylo nové ozvučení slavnosti. „Moc za ně děkujeme europoslanci Jiřímu Pospíšilovi," zmínil předseda pořádajícího domažlického odboru Klubu českých turistů Petr Matějka. „Byl jsem jen zprostředkovatelem. Jedná se o dar Evropského parlamentu," vysvětlil přítomným Pospíšil. „Jde o takovou symboliku – jedná se o mikrofon využívaný na česko-bavorské hranici, kterým se vzájemně zdravíme a utužujeme vzájemné vztahy," dodal europoslanec.

Druhou novinkou byl prodej vánočních perníkových sladkostí od vyhlášené domažlické cukrářky Marie Navrátilové. „Výtěžek bude věnován na opravy Kurzovy věže na Čerchově," sdělil Matějka přítomným. Letos na Zamykání studánky dorazilo opět několik stovek turistů, kterým přálo sympatické podzimní počasí.

„Končí jedna z nejlepších turistických sezon uplynulých let," konstatoval domažlický starosta Miroslav Mach. „Během ní město letos otevřelo novou naučnou stezku Zelenovskými rybníky. Kdo jste si ji ještě neprošel, jděte se určitě podívat," pozval Mach přítomné.

Pozdravy partnerů z bavorské strany hranice přednesli místostarosta Furthu im Wald Franz Former a předseda tamního turistického spolku Waldverein Walter Spieß.

„Chtěl bych Domažlickým městským lesům poděkovat za to, že svojí péčí o zdejší lokalitu umožňují, že se můžeme scházet na podobných akcích," uvedl senátor Jan Látka.

„Přijeli jsme za známými do Klenčí. Jsme rádi, že jsme s nimi vyrazili na výšlap do čerchovských lesů. Je to tu opravdu krásné," netajili se svými zážitky manželé Fürsterovi z Berounska.

Podobě jako ostatní i je potěšilo tradiční vystoupení klenečského pěveckého sboru Haltravan, který svým hudebním projevem dodal slavnosti na důstojnosti.

Výletníci využili možnosti a kupovali tradiční turistické suvenýry – magnetku s obrázkem Čerchova, turistickou známku nebo dvě nové turistické vizitky.
Velký zájem byl i o označení pohlednic speciálním turistickým razítkem.

Akce pokračovala společným odpoledním posezením v chodovském kulturním domě.