Prodej perníčků, adventních věnců, vánočních dekorací, keramiky, produktů z medu, rukodělných výrobků, vůní i kosmetiky, raut sladkých i masitých dobrot nebo kreativní dílna, kde děti vyráběly vánoční ozdoby. To byla náplň vánoční výstavy, která se v sobotu konala na puclické tvrzi.

Část objektu byla vyhrazena pro občerstvení, kde si místní i návštěvníci odjinud mohli posedět nad svařákem či jiným pohoštěním. „Koupila jsem adventní věnec a několik sladkostí ke kávě," popsala svůj nákup Jarmila Duffková.

Výstava se konala v historickém areálu tvrze, která nedávno prošla dalšími opravami.

„Má opravenou zeď, nahodili jsme i opadaná místa na vnitřní omítce a vymalovali. Venku jsme opravili zdi na nádvoří z vnitřní strany, čekáme, až vše řádně vyschne, na jaře bychom je chtěli natírat," shrnuje starosta Jaroslav Šroubek.

Pucličtí při renovaci vyzkoušeli sanační omítku, které by měla dlouho vydržet a pokud se osvědčí, použijí ji i na venkovní stranu obvodové zdi tvrze.

V pondělí v podvečer byly rozsvíceny vánoční stromy ve spádových obcích Puclic Doubravě a Malém Malahově. „Jsme rádi, že podobné společenské akce můžeme pořádat ve všech třech našich obcích," uvedl starosta.

Pucličtí v předvánočním období chystají ještě vánoční koncert uskupení Imperfekta. Bude se konat 17. prosince od 18.30 hodin.