Před sedmou hodinou ráno jel dvaačtyřicetiletý řidič od obce Štítary na obec Vítání s osobním vozidlem tovární značky Volkswagen Touran. Náhle mu z levé strany vlivem silného poryvu větru spadl na přední část vozidla strom. Řidič měl velké štěstí, vyvázl bez zranění. Na autě je škoda 20 tisíc korun.

V Karlových Varech havarovalo velitelské auto hasičů, které jelo k zásahu. Narazilo do stromu, který spadl přímo před něj.
Silný vítr bičoval západ Čech, kácel stromy. Podívejte se na souhrn událostí

Další nehoda se stala po desáté hodině v Horšovském Týně v Domažlické ulici. „Jednapadesátiletému řidiči osobního vozidla BMW X5 jedoucímu z Domažlické ulice do ulice Na Přeložce přistála vlivem nárazového větru na zadním skle eternitová střešní krytina, která spadla ze střechy domu. Škoda na autě je 25 tisíc korun, nikdo nebyl zraněn,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Téměř ve stejnou dobu, v půl jedenácté, padaly stromy také na silnici I. třídy mezi obcemi Domažlice a Kdyně v katastru obce Kout na Šumavě. Řidičům osobních aut Škoda Octavia a Volkswagen Transporter, kteří jeli na obec Kdyně, spadly pod vlivem silného větru na auta vyvrácené suché stromy. Jako zázrakem nebyl ani v tomto případě nikdo zraněn. Škoda na vozidle Volkswagen je 20 tisíc korun, na vozidle Škoda 40 tisíc korun.