Výlet na Čerchov můžete naplánovat například z Capartic, půjdete po červeně značené turistické trase a dále pak po zelené. Na Vrchol vás zavede panelová cesta. To budete mít v nohách 4,5 km a vystoupáte pěkných 330 metrů. Nutné je v této době být opatrný, z lesů se odváží vytěžené dřevo a po cestách se pohybují kamiony.

Odměnou při krásném podzimním počasí vám budou výhledy na Český les i část Šumavy, při ideálních podmínkách jsou vidět i vzdálené vrcholky Alp. Vrchol Čerchova je 1042 m nad mořem a betonová vojenská věž je vysoká 30 m. Kurzova rozhledna je z roku 1905, a vysoká je 24 metrů. O víkendu má otevřeno od 10 do 17 hodin.

Cestu zpět je možné volit přes bučinu po modře značené trase. Zde je ale nutné dbát opatrnosti, místy strmá a kamenitá cesta je pokrytá vlhkým listím. Na takzvané Horizontále se napojíte na červeně značenou trasu, která vás dovede zpět do Capartic. Pro svižnější turisty je takový výlet na tři hodiny, ale i ti méně zdatní jsou nahoře za dvě hodiny a cesta dolů trvá přiměřené méně.

Jaké bude počasí o víkendu

V sobotu polojasno až skoro jasno, ráno a dopoledne v nížinách místy mlhy nebo nízká oblačnost, které se ojediněle udrží celý den. Ojediněle mrholení. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C, nejvyšší denní 18 až 22 °C. Slabý proměnlivý nebo jihozápadní vítr 1 až 4 m/s.

V neděli jasno až polojasno, ráno a dopoledne v nížinách místy mlhy nebo nízká oblačnost, které se ojediněle udrží celý den. Ojediněle mrholení. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C, nejvyšší denní 18 až 22 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

Kdo by se vydal na Čerchov už v pátek, musí počítat s tím, že v nízkých polohách budou mlhy nebo nízká oblačnost, na horách a během dne i v nížinách polojasno až oblačno. Nejvyšší teploty 17 až 20 °C, i na horách, při mlze nebo nízké oblačnosti kolem 12 °C. Slabý jižní až jihozápadní vítr 1 až 4 m/s.