Při přípravách to v leckterých domácnostech organizátorů a prodejců v jednom vypadalo jako po výbuchu. Mnohdy se do výroby zapojila celá rodina včetně dětí a vnoučat. Bylo milé, že si své výrobky pak mohli sami prodat a být tak přímou součástí trhu, a atmosféry s ním spojené.

V sobotu čekalo na návštěvníky dílského vánočního trhu ve vyzdobeném sále přes třicet prodejců, převážně místních se svými výrobky a produkty.
Organizátoři akce věřili, že vánoční trh bude úspěšný, ale velký zájem naprosto předčil jejich očekávání. Přestože akce končila až v 18 hod., leckterý prodejce neměl už po 16 hod. téměř co prodávat. Návštěvníci si mohli nakoupit mimo jiné krásné háčkované, paličkované a pletené ozdoby, ozdoby z korálků a pedigu, košíky, sněhuláčky, šité andělíčky a hračky, domácí ostružinové, pomerančové, borůvkové marmelády, švestková a jablečná povidla, perníčky, přírodní kosmetické produkty, mýdla, med a medové produkty, svíčky a svícny, dřevěné knoflíky, křížaly, jablíčka, domácí nudle, cukroví, dřevěné obrázky, enkaustické obrazy, rostlinky rýmovníků, kaktusy, šperky, tkaná ponča a šály, závěsné vitráže, a dokonce i vitrážové betlémy a mnoho dalších rukodělných výrobků.

Pro všechny bylo připraveno posezení, kdy ke svařáku, kávě, nebo čaji si mohli dát domácí štrúdl, ochutnat některý z nabízených domácích dortů nebo preclíky.
Na trh přišlo nejenom spousta místních, ale přijelo i mnoho přespolních, a dokonce i naši sousedé z Německa.

Osobně bych chtěla poděkovat všem prodejcům a organizátorům v jednom za to, že se do této akce zapojili a ve svém volném čase, mnohdy na úkor rodinné pohody a klidu, dotáhli celou akci do zdárného konce. Zároveň jim i všem návštěvníkům děkuji za vytvoření krásné vánoční atmosféry. Osobní poděkování patří těm osobám, které mají na zdárné akci největší zásluhu: Marie Anderlová, Irena Bauerová, Miloslava Hiklová, Ludmila Holubová, Marie Hronková, Marie Jelínková, Alena Kabourková, Jana Kuželková, Alena Marcelová, Ivana Minaříková, Johana Pillmaierová, Eva Růžičková, Anežka Sokolová, Helena Vísnerová, Ondřej a Martin Škopkovi.

Již s novými myšlenkami se na vás všechny těšíme zase příští rok.

Autor: Radka Svitáková