Budova kulturního domu prošla rozsáhlou rekonstrukcí už v roce 2011, se související úpravou bezprostředního okolí budovy se však začalo až letos v létě.

U kulturního domu tedy nyní najdeme nová schodiště, zábradlí, chodník, lavičky, orientační tabule, odpadkové koše i pouliční osvětlení. Úprav se dočkala i okolní půda, která jen čeká na to, až se znovu zazelená.

Úprava okolí kulturního domu přišla městskou pokladnu na 2,8 milionu korun včetně DPH.

„Úprava okolí kulturního domu byla původně připravována souběžně s velkou opravou budovy kulturního domu v roce 2011 s cílem připravit celé dílo do soutěže Stavba roku," vysvětlil již dříve původní záměr starosta Holýšova Antonín Pazour. „Z finančních a také technických důvodů ale byla odkládána až do letošního roku," dodal.

Samotná budova kulturního domu, postavená v roce 1979, prošla v r. 2011 rekonstrukcí za téměř dvacet milionů korun. Starými okny a střechou protahovalo, často i zatékalo a v zimě byl problém vytopit sál na přijatelnou teplotu. Město se i proto rozhodlo pro kompletní zateplení obvodového pláště, střechy, pro výměnu oken a dveří. Budova se dočkala i nové vzduchotechniky, elektroinstalace, topení, sociálního zařízení.