„Budova, ve které jsme ještě nedávno měli úřad, byla váha a kancelář zemědělského družstva. Obci patřila jen polovina budovy – měli jsme tam jednu malou kancelář. Veškeré veřejné schůze a schůze spolků se konaly tam, ale bylo tam opravdu málo místa," popisuje starosta Josef Starý. „Když se konaly větší schůze, na které jsme potřebovali pozvat více lidí, pak se do té budovy ani nevešli. Místnost je pro deset lidí a v zastupitelstvu je nás sedm. Když přišli občané, kteří měli o zasedání zájem a viděli, že se tam nevejdou, tak chvíli postávali venku a pak se šli raději dívat domů na seriály," dodává.

Močeradský úřad přitom stojí podle kroniky už na šestém místě za posledních přibližně padesát let. „Vždy se nacházel v nějakém uvolněném domě, který byl momentálně k dispozici a který byl vhodný," vysvětluje starosta a pokračuje: „Úřad byl nejdříve v jednom z domů, který se právě bourá,  pak se přestěhoval do dalšího domu a následně do bývalé školy. Ze školy se potom přesunul do opravdu malého domečku a po revoluci se úřad přestěhoval do té malinké zemědělské váhy, samozřejmě pouze 'provizorně' a tam byl dvacet let."

Nové zastupitelstvo se tedy rozhodlo vybudovat nový úřad – jeho stavba začala v srpnu roku 2008, kolaudace proběhla v dubnu 2011 včetně okolích ploch, jako je nové parkoviště a podobně. Úřad stál 3,4 milionu korun, Močeradští na něj získali dotaci 720 tisíc korun. V budově je nyní zasedací místnost, kancelář, bezbariérové vybavení a sociální zařízení, kuchyňka a také klubovna pro místní hasiče.

Zajímavý vývoj měla i škola v Močeradech: V roce 1919 byla škola vybudována v močeradském hostinci U Houlíků v domě č.p. 7, naproti dnešní autobusové zastávce. „Ráno tam fungovala škola a večer hospoda," směje se starosta Starý. V roce 1926 a 1927 se pak postavila nová školní budova. V té se močerdaské děti vzdělávaly do roku 1968, kdy škola přestala fungovat kvůli nedostatku dětí a v budově se usídlil již zmíněný obecní úřad. Od té doby už škola v Močeradech nikdy nefungovala a tamní děti v současné době dojíždějí do Základní školy v Hlohové a především ve Staňkově.