„U kraje lesa na konci cesty směřující k židovskému hřbitovu jsem spatřil odstavený automobil. Nejprve jsem si myslel, že šel někdo navštívit hřbitov či že auto patří myslivci. Ale stálo tam ještě za měsíc, dva a tak dále. Vůz akorát chátral, až se proměnil ve vrak obrácený na střechu,“ popsal své postřehy Stangl.

Na voze, z nějž po čase vytekly provozní kapaliny, navíc zůstala připevněná poznávací značka. „Opakovaně jsem upozorňoval policii, zda by přispěli k odstranění této nejen ekologické zátěže,“ pokračoval Josef Stangl. Řešení situace s odstraněním vraku dlouho stagnovalo až dosud.

„Nemohli jsme situaci a odstranění vraku řešit, dokud jsme nedostali pokyn od policie, že se jedná o vrak,“ uvedl starosta obce Puclice Jaroslav Šroubek.

V současné době visí na úřední desce obce a na jejích webových stránkách výzva, aby majitel auto odstranil.

„Pokud majitel vrak neodstraní, likvidaci provede po uplynutí lhůty dvou měsíců obec a veškeré poplatky půjdou za majitelem,“ dodal starosta Šroubek. Podobný případ odloženého vraku se řešil i ve městě Holýšov. Zde se ho díky vstřícnosti dvou firem podařilo odstranit 23. ledna. „Vrak byl za holýšovským nádražím kousek od cesty. Jsme vázáni předpisy a není jednoduché nechat vůz odtáhnout jen tak z veřejného či jiného pozemku,“ dodal k tématu starosta města Libor Schröpfer.