Obec Pec se už dokázala postarat o úsek silnice, který převzala darem od Újezda.

„Komunikace je pro nás klíčová, jedná se o silnici, již využívají lidé z Pece k dojíždění do zaměstnání do Německa. Nemusejí jezdit přes Hadrovec, tohle je výborná zkratka. Ale silnice by byla důležitá i v případě, že by z jakéhokoliv důvodu musela být zavřena spojnice do Pece od Trhanova," vysvětlil nám před transakcí s lesní silnicí plnou děr a výtluků, která se zdála býti danajským darem, starosta Pece Jan Riederer.

Od převodu silnice uplynulo zhruba čtvrt roku a obec Pec už zajistila její vysprávku.

„Největší díry na naší části cesty byly vyspraveny nejlevnější technologií, která je na trhu dostupná. Opravy přišly obec na 58 tisíc korun a současně jsme vylepšili pomocí barvy dopravní značky, které byly zrezlé, což – myslím – pro tamní účely zatím postačuje. Pokud bychom kupovali značení nové, vyšlo by nás na sumu kolem 16 tisíc korun," vysvětloval občanům na jednání zastupitelstva starosta s tím, že se uvidí a do budoucna je případně vymění za nové.

Obec chce ještě po skončení vegetačního období vyřezat z okolí lesní silnice náletové dřeviny.

„Je to dobře, že silnici nechali opravit. Už se tam pomalu nedalo ani prokličkovat mezi děrami. Pracuji u sousedů a silnici přes les využívám kvůli vzdálenosti i šetření času. Přes Trhanov a Hadrovec je to o hodně dál," pochvaloval si muž který denně dojíždí do zaměstnání v bavorském pohraničním městečku, a dodal: „Teď by ještě měl někdo opravit tu druhou půlku silnice k Babylonu!"

Zmíněná část komunikace patří městu Domažlice.

„Ředitele Domažlických městských lesů jsme pověřili, aby se podíval na provedenou výspravu části silnice, která byla dělána speciální technologií. Pak se rozhodne, jestli naši část komunikace opravíme stejně, nebo zvolíme jiný postup," sdělil nám starosta Miroslav Mach a dodal, že před zimou by měla být opravena i část patřící městu Domažlice.