Trpělivost už dochází obyvatelům Babylonu. Hlavním důvodem rozladění je rychlost projíždějících aut a řadu let odsunovaný obchvat obce, kterou prochází silnice I. třídy bez chodníků.

„Obchvat je písnička, kterou tady zpíváme asi 35 let. Patří sice k prioritám Plzeňského kraje, ale opět bylo zamítnuto územní rozhodnutí. Již potřetí bylo vydáno špatně, od roku 2007 se je nepodařilo vydat správně,“ reagoval starosta Babylonu Miroslav Pazdera při schůzi na dotazy občanů.

Konstatoval, že oddálení stavby obchvatu způsobují i odvolání několika majitelů pozemků u Havlovic, ale jelikož se jedná o veřejně prospěšnou stavbu, mohly by být koneckonců pozemky zabrány a majitelům dána náhrada.

„Mně už dvakrát přistála auta v zahradě. Malé obce, jako třeba Milavče a Chrastavice, mají na upozorňování řidičů radary. My, kde projíždí veškeré kamiony k hranicím od Plzně a Klatov, nejsme schopní dát informační radar? Chtělo by to dopravu zpomalit,“ tlumočil názor Babylonských jeden z občanů.

Vinou rychle jedoucího řidiče skončila v troskách na okraji obce ve směru od Folmavy i autobusová čekárna.

„Radar je nákladná věc. Pokud se nám podaří prodat pozemky, pak by to bylo téma, které bychom mohli otevřít. V rozpočtu jsme prostředky nenašli,“ odpověděl starosta.
„Tak tam aspoň dejte ceduli Pozor chodci! Cedule Začátek obce, když se přijíždí z kopce od Folmavy, není pořádně vidět,“ namítl občan.

„U silnice se nedá chodit pěšky.“ „My potřebujeme zajistit větší bezpečí, aby – když vyjdu z baráku, mě nepřeválcoval kamion,“ podpořili ho další a další obyvatelé.

„Je to silnice I. třídy a patří Ředitelství silnic a dálnic. Napíšu jim, že značení není dostatečné,“ zakončil starosta Pazdera s tím, že na řidiče dosud neplatily ani časté kontroly ze strany policie spojené s měřením rychlosti.