Po obchvatu, který by dostal těžkou nákladní dopravu z ulic města, touží Staňkovští už dlouho. Příští rok by se konečně mohli dočkat.

„Počítáme, že rok 2010 by mohl být pro Staňkov zlomový a obchvat by se mohl po těch desetiletích čekání konečně začít stavět,“ tvrdí starosta města Alexandr Horák.

Obchvat nejvíce zdržovalo vykupování pozemků nutných ke stavbě a jednání s jejich majiteli.

„V současné době jsou již prakticky veškeré pozemky vykoupeny, zbývají dořešit dva problémové pozemky, ale do léta by měly být v pořádku i ty,“ objasnil starosta s tím, že během léta chce Ředitelství silnic a dálnic ČR požádat o stavební povolení a na podzim pak vyhlásit veřejnou soutěž.

„Obchvat nám slibují už dlouho a člověk neví, jestli se vůbec někdy dočká. Ale je už opravdu načase,“ myslí si Jaroslav Bradík ze Staňkova.

Silnice vedoucí Staňkovem přes náměstí T. G. Masaryka je neúměrně zatížena osobní i nákladní dopravou, pro kterou je příliš úzká. Lidé si stěžují na otřesy, prach a hluk nevyjímaje.

„Normální člověk má strach i přejít náměstí, jak to pak mají absolvovat důchodci nebo maminky s kočárky?“ dodává.

„Trpíme tím všichni. Přesto věřím, že se už konečně začne stavět. Všichni nám slibují, že je obchvat prioritou, tak snad nezůstane pouze u planých slibů,“ doufá starosta.