Možná už na podzim by zákazníci z Domažlic a okolí mohli nakupovat v rozšířeném nákupním centru u nynější diskontní prodejny Penny market v Husově ulici.
Na volné ploše ve směru k hasičskému cvičišti vyroste novostavba, ve které budou prodejny řetězců KIK a DM.

Domažlický stavební úřad vydal územní rozhodnutí.

„Po nabytí právní moci zhruba v polovině března bude následovat další krok-žádost o vydání stavebního povolení na základě předložené dokumentace,“ popsal další postup právník Milan Mrázek, který zastupuje společnost TREI Real Estate Czech Republic, která má výstavbu obchodních prostor pro obchodníky na starosti.

Poté, co bude stavební povoleno vydáno, plyne patnáctidenní lhůta, kdy je vyvěšeno na úřední desce. Stejně dlouhá doba je určena na případné odvolání účastníků řízení a poté, co nabyde právní moci, mohou dělníci zahájit práce na výstavbě nových obchodů.

Součástí dohody investora s domažlickou radnicí je vybudování osmi parkovacích míst  v Tovární ulici (za zadní částí obchodů).

Na ploše určené územním rozhodnutím pro výstavbu prodejen zbyde ještě místo pro další provozovnu, ale zda bude v budoucnu využito pro tento účel, není jasné.

Zatím není jasné ani, zda  společnost DM drogerie markt, bude v Domažlicích provozovat kromě nově vznikající i stávající prodejnu na náměstí Míru.

„Momentálně na tuto otázku nejsme schopni odpovědět, protože ještě nemáme ukončená obchodní jednání ohledně nájmu předmětných prostor. Myslím, že v horizontu následujících dvou měsíců budeme vědět víc,“ uvedl Bohuslav Sukdol, manažer expanze tohoto drogistického řetězce.

„Každý nový obchod v Domažlicích vítám,“ usmívala se zákaznice Petra Řežábková, kterou jsme oslovili na parkovišti obchodního centra v Husově ulici.
Dodala, že by uvítala i větší obchod s botami a také s domácími potřebami.