V Puclicích řádila velká voda nejen v sobotu, ale i v neděli.

„Zrovna jsme tu měli pouť a myslivci připravili dětský den, který ale začal a velice rychle zase skončil. Přišel silný déšť a snad i nějaké malé tornádo, protože vítr rval stromy i pořádné, silné břízy. " popsal starosta Jaroslav Šroubek.

Voda vymlela silnici, zatopila studny, zahrady i sklepy domů. „Myslel jsem si, že ke mně domů se voda dostat nemůže, a nakonec jsem tam i já měl dvacet centimetrů," podotkl starosta, který na dnešní den svolal krizový štáb a zastupitele, aby se domluvili, kde je komu zapotřebí pomoci.

„Pozitivní bylo alespoň to, jak se obec dala dohromady a nejen hasiči, ale i obyvatelé ochotně pomáhali," podotkl Šroubek s tím, že podle místních se taková záplava v obci objeví tak jednou za 8 nebo 10 let.

Dramatická byla sobotní záplava i v sousedních Křenovech, kam se bleskovou rychlostí přivalila voda právě směrem od Puclic. Nakonec ale škody nejsou tak hrozně, jak se zprvu zdálo.

„Co se týče obecního majetku, tak to nejvíce odnesly stromy, které popadaly. Na zaplaveném hřišti byla nakonec poškozená jen jedna dřevěná houpačka a altánek, který ale narovnáme a bude v pořádku," řekl starosta Křenov Vladimír Bufka s tím, že vyčíslení škod si zatím netroufne odhadnout. „S vodou si dobře poradili i místní obyvatelé, kteří jsou na takové události už trochu zvyklí. Čerpali jsme vodu ze sklepa jednoho domu u hlavní silnice a asi dvě nebo tři studny," dodal starosta. Před vodou byl uchráněn i obecní úřad, poškodila však silnici v obci, když se dostala pod asfalt a nadzvedla jej.

Povodeň postihla Osvračín, kde padl strom na střechu márnice, dále Hlohovčice i Hlohovou, hasiči čerpali vodu také ze studní a sklepů i na několika místech ve Staňkově.

Hlohová.Zdroj: archiv

Stromy na trati.Zdroj: archiv