Už letos se Lhotští dočkají nových komunikací v celé obci. Hotové by měly být už koncem srpna.
Nejvíce je asi uvítají občané, kteří žijí v nedaleké osadě Štefle. V této samotě jsou pouze tři domy a ze silnice sem vede tři kilometry dlouhá prašná cesta. Na udržování této cesty zvláště v zimních měsících vynakládala obec každoročně nemalé peníze.

„Každý rok jsme tam naváželi čtyři auta šotoliny, což nás stálo spoustu peněz, které se vlastně minuly účinkem,“ uvedl starosta obce František Jílek.¨¨

Do Šteflí vede prudký kopec a cesta byla po každém dešti samé bláto. V zimě museli lidé tam žijící chodit pěšky, protože se nedala udržovat.

„Chtěli bychom cestu upravit alespoň asfaltovanou balenou drtí, a usnadnit tak lidem dopravu do zaměstnání. V zimních měsících to pro ně bylo opravdu velmi náročné, protože používat auto bylo takřka nemožné.Nezbývalo jim nic jiného než chodit pěšky za každého počasí,“ řekl starosta.

Na výstavbu nových komunikací se podařilo lhotským zastupitelům získat dotaci ze Státního pozemkového fondu.
„Dostali jsme osm set tisíc korun. Dotace je podmíněna tím, že veškeré náklady spojené s výstavbou si musíme nejdříve zaplatit z vlastních zdrojů. Až po realizaci výstavby budou peníze z fondu uvolněny a následně pak zpět vráceny obci,“ dodal Jílek.
Chodská Lhota se stále mění k lepšímu. Díky tomu se zde zvyšuje poptávka po stavebních parcelách, které se místní zastupitelé snaží pro své občany odkoupit.