Uvařit guláš na louce v příhraniční obci Rybník byl úkol těch, kteří se zapojili do letošního vaření kotlíkového guláše. Jím se rozhodli sobě i ostatním zpestřit víkend nadšenci ze spolku mopedistů Divočácí z Rybníka.

A gulášování není jen tak ledajaké.

„Vaření guláše probíhá na osmi stanovištích, která jsou vybavena špalkem, prkénkem, dřevem na topení, připraveným ohništěm a kotlíkem na trojnožce. Soutěžící tým dostává od pořadatele i potřebné množství masa, cibuli a ingredience na ochucení," vysvětluje za pořadatele Miroslav Kadlec, jinak též starosta obce.

Na pětičlenné komisi pak bylo po tříhodinovém snažení kuchařů vybrat ten nejchutnější gulášek, přičemž hodnotící komise ve složení Jindra Tvářička, Mirda Kakáč, Milu, doktor Augustýn a dr. Voštěp Roman při ochutnávce udělovala body podle osmibodové gulášové stupnice.

„Nebylo vůbec jednoduché hodnotit osm gulášů najednou," uvedl předseda hodnotící komise Jindra Tvářička.

„Věřím, že hodnocení bylo i přesto objektivní, protože členové poroty hodnotili kotlík s gulášem, aniž by věděli, který kuchařský tým jeho obsah uvařil," dodal.

A v Rybníku nešlo jen o vítěze Gulášování, ale také o prestižní titul Gulášový guru. Naopak kuchaříčky, jimž se uvedené jídlo vůbec nevyvedlo, čekal antititul Stvořitelé gulášového omylu. A zatímco na vítěze čekaly ceny a putovní vařečka. Ti, kteří skončili na opačné straně gulášové stupnice, byli pořadateli obdarováni putovní sadou toaletního papíru.

„První místo letos získal Žebrácký spolek mopedistů. Na opačnou stranu hodnocení poslaly hlasy hodnotící komise Spolek Stadion Rakovník. Ten musí být pamětliv toho, že putovní sadu musí předat příští rok svým nástupcům," vysvětluje Kadlec s tím, že naopak Žebrácký spolek mopedistů by měl v příštím roce letošní prvenství obhajovat.

„Obhájit první místo v příštím roce nebude jistě jednoduché, ostatní kuchařské týmy budou zajisté v průběhu roku ladit formu, ale my se na soutěž připravíme se vší zodpovědností tak dobře jako letos. Takže uvidíme," prohlásil šťastný prezident vítězů Honza Pergl.

A co mělo vliv na chuť vítězného guláše? Podle porotců byl vítězný guláš zahuštěný a chuťově doladěný speciální ingrediencí, takzvanou mopeďáckou sekyrkou.

Rybničtí si s uvařenými guláši nakonec náramně poradili.

„Všechny guláše byly v průběhu večera prodány přítomným návštěvníkům a za utržené korunky byly částečně uhrazeny náklady na tuto soutěž," prozradil zdroj blízký spolku mopedistů Divočáků z Rybníka.

Večer po skončení Gulášování, vyhlášení výsledků a rozdání cen kuchařským týmům se totiž Divočáci z Rybníka rozhodli vylepšit večer koncertem dnes již bigbítové legendy, skupiny Brutus.

V zábavný červencový den, kdy se v příhraničním Rybníku nejen vařily guláše, vyvrcholil ohňostrojem.