„Bude se na ní prezentovat necelá dvacítka vystavovatelů. K vidění budou růže a další květiny, dále lekníny a také různé druhy zeleniny včetně brambor, ale zatím nevím, zda budou brambory také na prodej. Návštěvníci budou mít možnost na místě zakoupit i letní jablíčka či švestky, dále i česnek,“ nastínila zaměření výstavy předsedkyně holýšovských zahrádkářů Marta Konopíková.

Holýšovští zahrádkáři dají na výstavě prostor i mladým.

„Vystavovat budou také děti z místní mateřské školy a keramického kroužku. Ráda bych pozvala všechny, kteří mají rádi krásnou přírodu a dovedou si ji krásnou udělat. Určitě najdou inspiraci, aby si mohli zkrášlit svoji zahrádku či okolí domu,“ podotkla Konopíková.

Výstava bude v holýšovském kulturním domě otevřena v sobotu od 9 do 17 hodin, v neděli od 9 do 16 hodin.

Není to jediný počin holýšovských zahrádkářů, kterým chtějí vyjít vstříc veřejnosti.

„V neděli 5. září zahájíme provoz moštárny v Jiráskově ulici a předpokládáme, že moštovat se bude podle zájmu až do listopadu, a to vždy v neděli od osmi do patnácti hodin. Drtíme a lisujeme mošt do nádob zákazníka, přičemž odpad si musí odebrat,“ upřesnila Konopíková s tím, že zpracování kilogramu ovoce u nich stojí 2,50 Kč a na tel. č. 723 703 627 si lze v případě potřeby smluvit jiný termín moštování.