Letošní ročník vyvrcholil oceněním vítězek a reprezentačním plesem na pražském Žofíně. Mezi jedenácti finalistkami patřil sympatické sestřičce bronzový stupínek. „Musím říci, že celý den byl hodně náročný. Líčení, focení, nácvik na pódiu, pak samotné finále soutěže. S rodinou jsem se na plese potkala až kolem půlnoci,“ říká reprezentantka Nemocnic Plzeňského kraje.

Skončený 11. ročník soutěže Sestra Sympatie začal už v roce 2021. Kvůli pandemii byl ale start posunut až na podzim loňského roku. Do soutěže se přihlásily desítky sester z celé ČR. Do finálového večera, který se uskutečnil 24. února pod záštitou Ministerstva zdravotnictví ČR, se pak na základě prosincového veřejného hlasování dostalo 11 finalistek. Jana Hlaváčová postoupila díky několika stovkám hlasovacích SMS, které jí poslali kolegové, blízcí i bývalí pacienti.

Finálový den pro ni začal v Paláci Žofín už brzy dopoledne. „Sraz byl už v 9.30. Dělaly jsme nácvik, jak se budeme pohybovat po pódiu, jak a kdy máme vycházet. Jak s námi budou mluvit porotci, kde bude moderátor. Pak přišlo líčení, první oblékání, focení, další nácvik. Podle mě to bylo náročnější než práce sestry,“ popisuje Jana Hlaváčová s tím, že před porotu napřed sestry nastupovaly v pracovním oblečení a na vyhlášení už ve společenských šatech. Porota složená z osobností a zástupců českého zdravotnictví vybrala z 11 finalistek tři vítězky.

„Rád bych naší šampionce poděkoval, že měla odvahu se do soutěže přihlásit a že takto skvěle reprezentovala naši nemocnici,“ vzkázal ředitel Domažlické nemocnice Petr Hubáček.  

Práci zdravotní sestry se Jana Hlaváčová věnuje celý profesní život. Tu nejdůležitější část kariéry prožila v Domažlické nemocnici, kde posledních devět let působí jako staniční sestra na oddělení následné a dlouhodobé péče. Kolegyně, kolegové i pacienti ji mají rádi. Její široký úsměv, velké srdce a pracovitost jsou energií celého týmu zdravotníků i sluncem pro nemocné.