Sázky a hazard, které se stále častěji stávají problémem nejen dospělých, jsou hlavním tématem letošní ho projektu Rubikon. Soutěž je pro 12–16leté žáky základních škol, autoři projektu si dali za úkol posílit právní vědomí dětí a rozvíjet u nich schopnost odolávat těmto nástrahám moderní doby.

„Do okresního kola se probojovaly týmy obou domažlických základních škol, dále družstva z Holýšova, Horšovského Týna, Mrákova a Staňkova,“ uvedla Deníku Ivana Kubová, ředitelka Domu dětí a mládeže Domino Domažlice, která se svým týmem Rubikon zabezpečovala.

Soutěžní atmosféru v MKS, které bylo dějištěm okresního měření sil, umocnily jak transparenty fanoušků jednotlivých týmů, tak i houkačky a silné hlasivky diváků.

Napětí trvalo až do posledního okamžiku. Při shodě bodů na 4. a 5. místě u Holýšovských a Horšovskotýnských rozhodl úkol na ´rozstřel´.

Jak soutěž dopadla

Nejméně se letos v okresním kole Rubikonu dařilo Mrákovským, kteří skončili na šesté příčce, pátou na základě prohraného rozstřelu obsadili Holýšovští, které o pouhý bod předčili zástupci ZŠ Horšovský Týn (4.). Bronz letos náleží školákům ze Staňkova.

Kvalitní výkon v posledním kole soutěže vynesl na stříbrnou příčku tým ZŠ Msgre B. Staška Domažlice. Stejně jako vloni zvítězili a postupují do krajského finále v Divadle Miroslava Horníčka v Plzni reprezentanti domažlické Základní školy Komenského 17.

Vítězové do rizika nešli

Vítězné družstvo Základní školy Komenského 17 v Domažlicích mělo možnost vsadit právě vyhraný mobilní telefon, říci číslo a docílit je hodem třemi kostkami. Tato sázka nesla riziko, že by v případě prohry mohl kterýkoliv ze sázejících o mobil přijít, v opačném případě by však získal notebook. Nikdo z týmu do rizika nešel.