Jen pár dní stál nový tubus na plakáty u kašny na historickém náměstí v Domažlicích a už se objevili jeho odpůrci. „Brání to fotografování! Z každé strany ho budou mít lidé na fotkách, když si budou chtít vyfotit kašnu nebo část náměstí. U kašny se také fotografovali snoubenci po obřadu. Kdo z nich by chtěl mít na fotce tubus s plakáty, které jsou co nejbarevnější a z fotek přímo ´křičí´?“ postěžovala si Jana Hrušková s tím, že tento názor sdílí i její kolegové – domažličtí výtvarníci.

„Ten tubus doslova hyzdí plochu u kašny a kostela. Je to vada na kráse domažlického náměstí.“ Tubus na náměstí je jedním ze dvou, které město objednalo jako nové reklamní plochy. Dosud se plakáty vylepovaly o kus dál na dřevěnou stěnu těsně u zadní části arciděkanského kostela, kde ale také příliš ´parády´ městu nenadělaly. „Když byly plakáty na ploše u kostela, tak to také nebylo nic moc, ale byly alespoň trošku stranou. Nebyly právě ozdobou, ale bylo to rozhodně lepší než tubus, který je podle mne vedle kašny umístěný nevhodně a bude vadit určitě všem, kteří si tu budou chtít fotit,“ prohlásil Jan Pek z Domažlic.

Podle místostarosty Domažlic Dalibora Kubů si zatím na radnici nikdo na umístění tubusu nestěžoval. „Požádali jsme památkový ústav o vytipování vhodných míst tak, abychom nepřišli o plakátovací plochu na náměstí. Bylo vybráno toto a rozhodnutím památkářů se musíme řídit,“ vysvětlil Kubůs tím, že pokud by se objevily stížnosti, město by se pokusilo problém řešit.