V uplynulých dnech se do další fáze posunula rekonstrukce vodního centra ve Waldmünchenu.

Dělníci postavili 64 metrů dlouhý tobogán s dvěma spirálami a různými světelnými efekty. „Odpovídá představám o moderní zábavě v aquacentru," uvedla Magdalena Laubmeier z tamních technických služeb, které mají správu areálu AquaFit na starosti.

Tobogán má zabudovaný i měřič rychlosti. „Nabízí se tak uspořádání různých napínavých závodů," říká paní Laubmeier.

Plášť tobogánu je 80 milimetrů silný, odpovídá požadavkům na úsporu energie i v zimním období.

Dělníci pracují i na dalších místech přestavby. „Už teď se dají poznat náznaky budoucí relaxační zóny," říká paní Magdalena.

Bazénová hala je nyní obestavěna konstrukcí, která umožňuje řemeslníkům přetřít původně tyrkysové nosníky do teplé béžové barvy. Tyto nosníky umožní umístit na strop nové ´plachty´, které budou tlumit rozléhající se zvuk. „Už první barevné vzory na stěnách naznačují harmonii vnitřních prostor. Zelená, modrá a hnědá odrážejí přírodu, která obklopuje naše město. Zelená jsou lesy, modrá nebe a hnědá dřevo," shrnuje filosofii barevných kompozic Magdalena Laubmeier.

V bazénu již připravili nové podvodní trysky. Pro nejmenší se chystá oddělený prostor, ve kterém budou moci bez zábran nabírat první zkušenosti s vodním živlem.

Práce rychle postupují i v sekci sauny. „Bude k dipozici parní lázeň, biosauna a finská sauna. To vše v kombinaci s odpočívárnou a novou zahradou, která bude se saunou spojena," popisuje pracovnice technických služeb.

Doplněno bude oddělení wellness. Kromě slaného bazénu bude k dipozici i solná jeskyně.

„Než se na jaře 2015 otevře, zbývá ještě mnohé dodělat, ale radost z blížícího se termínu znovuotevření stoupá," dodává paní Magdalena.

Nový tobogán

Délka: 64 metrů
průměr: 1,2 metru
cena: 249 000 eur včetně světelných efektů, semaforů, schodiště a měřičů.