Během provozu se ještě doladí drobnosti v zázemí a třeba i uspořádání míst pro sezení.

Domažličtí loutkoherci svá představení pro nejmenší publikum dlouhá léta hrávali v klubovně v MKS, což neslo komplikace při přípravě jednotlivých představení. Navíc kapacita byla velmi omezena a představení tak byla stále vyprodána a na některé zájemce se nedostávalo.

„Za všechny loutkoherce bych chtěl poděkovat Městu Domažlice a technickým pracovníkům MKS, že jsme se po letech dočkali důstojných prostor pro své aktivity. V lednu proběhla první představení v těchto prostorách. Loutkoherci jsou nadšeni. Věřím, že jsou nadšeni i naši diváci, kteří na nás chodí v hojném počtu. Po ještě dalších úpravách v zázemí to bude bezvadný prostor,“ uvedl principál loutkohereckého souboru Josef Kuneš v poděkování na posledním jednání domažlických zastupitelů.

„Při provozu se budou ještě vychytávat provozní drobnosti. Oproti prvotním záměrům docházelo průběžně ke změnám. Týkaly se kapacity hlediště, možnosti práce s oponami i jevištní techniky. Komornější prostor skýtá možnosti například pro promítání pro náročného diváka, diskuze nebo přednášky. Chystá se sem například cyklus filmů ke 100 letům vzniku republiky,“ zmínil starosta Miroslav Mach (SPMD).

Právě se narodili na Domažlicku
Právě se narodili na Domažlicku