V prostorách hasičské zbrojnice si v sobotu 15. září převzali speciální hasičský vůz SCANIA CAS 30 6x6. „Hasičský vůz v hodnotě 7 541 000 korun byl zakoupen z rozpočtu města,“ uvedl starosta města Václav Mothejzík, který rovněž vozidlo předal horšovskotýnským hasičům.

Slavnostní ceremonie se zúčastnil plukovník hasičské stanice z Domažlic Václav Petržík, vedení města Horšovský Týn a mimo jiné i senátor Jan Látka.

Protože Horšovský Týn udržuje partnerské a přátelské vztahy s bavorským městem Nabburg, byli se na slavnostním předání podívat i zástupci jejich dobrovolného sboru. Perličkou celé akce je skutečnost, že se předání zúčastnil i páter František Salášek, který nové hasicí vozidlo vysvětil.

Nové vozidlo, cisternová automobilová stříkačka, která dovede přečerpat až 3000 litrů vody za jednu minutu. Jistě pomůže zkvalitnit špičkovou práci horšovskotýnských hasičů. Jedná se totiž o vůz, do jehož kabiny se vejde celé požární družstvo a jehož vybavení odpovídá kategorii vozidel, které jsou určeny pro velkokapacitní hašení, tzv. VH.

„Děkuji všem přítomným, kteří se podíleli na získání nového vozu,“ řekl velitel horšovskotýnských hasičů Pavel Lang.

Paradoxem je, že krátce po předání vozu museli hasiči vyrazit k požáru v nedaleké obci Blížejov.

Petra Kůtová, Jaroslav Čedík